banner333

Tutuklu subaylar görevlerine dönebilecek mi?

Anayasa Mahkemesi'nin Balyoz ile ilgili "Hak ihlali" kararını Genelkurmay memnuniyetle karşılarken tutuklu subayların görevlerine döneceği öğrenildi.

Tutuklu subaylar görevlerine dönebilecek mi?

 Anayasa Mahkemesi’nin verdiği Balyoz kararı başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere TSK’da memnuniyet yarattı. Askeri kaynaklar kararın adaletin tecellisi olduğunu, tüm TSK’da büyük memnuniyet yarattığını bildirdiler. Askeri kaynaklar ayrıca tutuklu muvazzaf subayların çıkar çıkmaz görevlerine döneceklerini de belirttiler.


"YENİDEN YARGILANMA USULE UYGUN OLSUN"

Aynı kaynaklar bundan sonraki beklentinin, AYM kararı çerçevesinde yeniden yargılamanın ortaya konulmuş delillerin tümünü doğru ve usulüne uygun şekilde değerlendirilerek yapılması olduğunu vurguladılar.

"SUBAYLAR EMEKLİ EDİLMEDİ"

Askeri kaynakların verdiği bilgiye göre; AYM’nin kararı halen askeri cezaevlerinde kalmakta olan tutuklu muvazzaf subayların, tahliye edilmeleri halinde, görevlerine dönmelerinin de önünü açacak.

Askeri kaynaklar, Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmeler çerçevesinde Balyoz’dan tutuklu muvazzaf subayların Yargıtay kararından sonra da emekli edilmediklerini ve askeri cezaevinde kalmaya devam ettiklerini vurguladılar.

"MUVAZZAF SUBAYLAR GÖREVLERİNE DÖNECEK"

Emekli olmadıkları için tutuklu muvazzaf subayların hala TSK bünyesinde yer aldıklarını vurgulayan askeri kaynaklar "yerel mahkemenin AYM kararı uyarınca tahliye vermesi halinde tutuklu muvazzaf subaylar TSK bünyesindeki görevlerine geri dönecekler" dediler. (Kaynak: Hürrriyet)
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327