Ülker'den 1 Nisan reklamıyla ilgili flaş karar!

Bisküvi devi Ülker'in 1 Nisan şakaları üzerine hazırladığı reklam filmi içerdiği ilginç mesajlardan dolayı tepkilere neden olmuştu. Yayından kaldırılan reklamla ilgili inceleme başlatan Yıldız Holding'in filmi yapan ajansla olan işleri durdurduğu ve şirket içindeki sorumluların da açığa alındığı öğrenildi.

Ülker'den 1 Nisan reklamıyla ilgili flaş karar!

Ülker'in 1 Nisan şakası konulu reklam filmi içerdiği mesajlardan dolayı kamuoyunda büyük tepki görünce yayından kaldırıldı.

"1 Nisan'da küçük kardeşlerin abilerine, ablalarına sürprizleri var!" mesajı ile yayınlanan ve "1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor" şeklinde başlayan Ülker'in reklam filmi için açıklama yapan, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker reklam filmi üzerinden "kumpas" kurulduğunu söylemişti.

Yeni Şafak'ın haberine göre reklam filmiyle ilgili Yıldız Holding içerisinde bir inceleme heyeti oluşturulduğu ve bir takım kararlar alındığı öğrenildi. Yıldız Holding'in, tartışmalara neden olan filmi yapan ajans ile tüm çalışmalarını durdurduğu, reklam filmiyle ilgili kampanya sürecini yürüten şirket çalışanlarının tamamının da açığa alındığı bilgisine ulaşıldı. İnceleme heyetinin soruşturması sonucuna göre ilgililer hakkında idari karar verileceği ve gerekirse savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı da belirtiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327