Valilik, Akşener'in evinin önündeki olaylarla ilgili harekete geçti

MHP Lideri Devlet Bahçeli ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sosyal medya üzerinden tartıştı. Ardından bir grup Akşener'in evinin önünde toplandı, gerginlik yaşandı. İstanbul Valiliği gösteriye katılanlarla ilgili tahkikat başlattı.

Valilik, Akşener'in evinin önündeki olaylarla ilgili harekete geçti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında Twitter üzerinden tartışma yaşandı. Bahçeli'nin kendisine yönelik "Bölmek istediğin MHP'ye yönelik vandal tutumuna devam edersen, sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın, büyük lafı dinle" şeklindeki sözlerine, Akşener partinin adresini vererek "Demirden korksak trene binmezdik" diye yazdı.

Sosyal medyadaki bu atışmanın ardından, Meral Akşener'in İstanbul Beylerbeyi'ndeki evinin önünde toplanan bir grup, Devlet Bahçeli lehine slogan atmaya başladı.

Kapıya çıkan Akşener gruba tepki gösterdi. Ardından da sosyal medya hesabından görüntü paylaştı. Durumu haber alan İyi Partiler de Akşener'in evine geldi.

Akşener'in bugün bir açıklama yapması bekleniyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yaşanan olayla ilgili İstanbul Valiliği harekete geçti. Yapılan açıklamada, gösteriye katılanlarla ilgili tahkikat başlatıldığı duyuruldu.

SOYLU'DAN TALİMAT

Öte yandan olayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da bir açıklama geldi. Soylu, "İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evininin önündeki nümayiş konusunda gerekli takibatın yapılması hususunda hemen İstanbul Valiliği talimatlandırılmıştır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327