Volkan Demirel'in hakem raporu ortaya çıktı

Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşması sonrası soyunma odası koridorundaki sözlerinden dolayı PFDK'ya sevk edilen Volkan Demirel'in hakem raporu ortaya çıktı.

Volkan Demirel'in hakem raporu ortaya çıktı
PFDK'ya sevk edilen Volkan Demirel'in sevkindeki hakem raporu ortaya çıktı.

Sporx'in haberine göre; Fenerbahçe file bekçisi Volkan Demirel'in hakaret yerine hakaretleri kapsamında PFDK'ya sevk edilmesinin ardından bu kez akıllara gelen "Peki hakaret kime ?" sorusu da cevabını buldu.

Temsilci Murat Şanlı'nın raporunda yer alan "iki tane o...çocuğu aradı penaltıyı veremediniz" sözlerinden dolayı TFF Hukuk Müşavirliği tarafından PFDK'ya sevk edilen Volkan Demirel ile ilgili maçın hakemi Bülent Yıldırım'ın da konuyla ilgili raporunda bu sözlerin kendilerine karşı söylenmiş bir söz olmadığına vurgu yapmaları dikkat çekti.

Maçın temsilcisi Şanlı gibi hakem Bülent Yıldırım da raporunda Volkan Demirel'in kullandığı ifadelere yer vermesine karşılık, olayın kendilerinden 4-5 metre önünde cereyan ettiğini ve Fenerbahçe kalecisinin bu sözleri kendilerine yönelmeden kullandığını belirtmesi dikkat çekti.

İlgili talimat maddesinde işlenen suçun yaptırımının müsabaka görevlileriyle diğer kişilere farklı farklı düzenlenmesi hakem Bülent Yıldırım'ın da raporunda muhatabın kendileri olmadığını belirtmesi Volkan'ı daha ağır bir cezadan kurtarmış oldu.

Hakaretin hakeme karşı işlenmiş olmasından dolayı 3 ile 7 maç arasında men tehlikesiyle karşı karşıya kalacak olan Volkan Demirel bu durumda 2 ile 5 maç arasında bir ceza tehlikesiyle karşı karşıya kalmış olacak. Bu arada müsabaka hakeminin olayın kendilerine yönelik olmadığını söylemelerine karşılık PFDK'nın Volkan'ın kullandığı ifadedeki "iki kişi" konusunda "kimde" karar vereceği ayrı bir merak konusu oldu.

PFDM'nın ortada net ve belli bir muhatabın olmamasından dolayı TFF Hukuk Müşavirlğinin her nekadar hakaretten sevk etmesine karşılık Volkan'a sportmenliğe aykırı hareket kapsamında değerlendirebileceği belirtildi. Bu durum Volkan'ı 1 ile 3 maç arasında daha az bir yaptırımla karşı karşıya bırakmış olacak.


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327