banner333

Yalova'da seçim tekrarı öncesi Tuncel'den açıklama

HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel Yalova'da kimseye destek vermediklerini açıkladı.

Yalova'da seçim tekrarı öncesi Tuncel'den açıklama

Sebahat Tuncel, "AKP niye Sayın Öcalan'la diyalog başlattı' diye itiraz eden bir CHP'ye Kürtler niye oy versin? Biz Yalova'da hiçkimseye destek vermiyoruz. Kendimizedestek veriyoruz. HDP olarak seçime giriyoruz" dedi.

1 Haziran'da yapılacak olan Yalova Belediye Başkanlığı seçimi nedeniyle Yalova'ya gelen Hakların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Bağlarbaşı Mahallesi'nde partililere hitap etti.

1 Haziran'da yapılacak olan Yalova Belediye Başkanlığı seçimlerinde hiçbir partiye destek vermediklerini ve kendi adaylarıyla seçime katıldıklarını belirten Tuncel şöyle konuştu:

"Sanki iki parti seçime giriyor. Birisi AKP birisi CHP. Biliyoruz CHP'liler de geziyor diyor ki 'HDP'liler bize oy veriyor'. Kürtler bize oy verecek diye propaganda yapıyor. Bu da yalan sevgili arkadaşlar. CHP'ye Kürtler niye oy versin? Anadilde eğitimi savunduğu için mi? Barışı savunduğu için mi? Sayın Öcalan ile müzakereleri devam ettireceğiz dediği için mi? Bırakalım bunu demeyi AKP niye Sayın Öcalan'la diyalog başlattı diye itiraz eden bir CHP'ye Kürtler niye oy versin? Şimdi bu iki gün AKP ve CHP de diyorlar ki; 'Bizden başka kimse yok'. CHP yerel seçimlerde biliyorsunuz MHP ile işbirliği yaptı. Hala bu işbirliği devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı konusunda da bu işbirliğini devam ettirecekler. MHP ile yan yana durup, Türkiye demokrasisi üzerinde Türkiye'deki Kürt sorunu çözümü üzerinde engel olan bir siyasi anlayış gelip demokrasi dükkânından nasıl oy isteyecek? Biz o yüzden Yalova'da hiç kimseye destek vermiyoruz. HDP olarak seçime giriyoruz"Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327