Yerel seçim öncesi CHP-İYİ Parti arasında 'Büyükşehir krizi'

Yerel seçim öncesi CHP-İYİ Parti arasında 'Büyükşehir krizi'

Yerel seçim için ittifak görüşmelerini sürdüren CHP ve İYİ Parti arasındaki 'Ankara' krizi henüz çözülemedi. İYİ Parti'nin Ankara ile birlikte Antalya'yı istediği belirtilirken, CHP'nin ise Ankara yerine Trabzon, Manisa ve Mersin'i İYİ Parti'ye önerdiği iddia edildi.

Yerel seçim için CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmeleri devam ediyor. AK Parti ve MHP arasındaki Cumhur İttifakı'nın hızlı bir biçimde yol almasına karşın CHP-İYİ Parti ittifakında bazı sorunlar yaşanıyor.

İYİ PARTİ ANKARA VE ANTALYA'DA ISRARLI

Gazeteci Muharrem Sarıkaya, Habertürk'te yer alan bugünkü yazısında CHP ile İYİ Parti arasında devam eden görüşmelerin perde arkasını yazdı. İYİ Parti'nin beklentileri ile CHP'nin taleplerinin henüz ortak bir noktada buluşmadığını belirten Sarıkaya, "Görünen pürüzün nedeni tek büyükşehirde, Ankara’ya dayanıyor… İYİ Parti, 'Madem İstanbul, İzmir, Adana, Mersin gibi büyük illeri terk ediyoruz, o zaman iki büyükşehir de bize kalsın; Ankara ve Antalya’da ısrarımız var' diyor. İYİ Parti, Antalya’yı aşılmaz görmemekle birlikte Ankara konusundaki ısrarını devam ettiriyor." ifadelerine yer verdi.

BALIKESİR KRİZİ!

CHP'nin Balıkesir Büyükşehir adayını açıklaması İYİ Parti'de hoş karşılanmadığını belirten Sarıkaya, "İlk görüşmede Balıkesir’in kapsam içinde olduğunu, ancak kendilerine haber vermeden CHP’nin Büyükşehir adayını açıkladığını belirten İYİ Parti’nin etkin ismi, 'Bu can sıkıntısı yarattı” dedi.' diye yazdı.

CHP: İKİ DEĞİL DÖRT VERELİM

Ankara konusunda iki tarafın ısrarı sürerken İYİ Parti'ninin Antalya'yı da istediği, ancak CHP'nin de Ankara yerine Manisa, Denizli ve Trabzon'u önerdiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327