Yolcu uçağıyla silah taşıdılar!

İsrail'in yolcu uçağıyla silah taşıdığı ortaya çıktı

Yolcu uçağıyla silah taşıdılar!
Al Jazeera'nin ulaştığı gizli belgelere göre İsrail havayolu şirketi El Al, istihbarat servislerinin faaliyetleri için kullanıldığı ortaya çıktı.

Al Jazeera'nin Casusluk Hattı dosyası, İsrail havayolu şirketi El Al'ın aynı zamanda istihbarat için kullanılan bir paravan şirket olduğunu ortaya çıkarttı.

MOSSAD YOLCU UÇAĞIYLA SİLAH TAŞIDI

Ulaşılan belgelere göre, İsrail gizli servisi Mossad, El Al Havayolları’nın uçaklarında silah taşıdı. Şirkette çalışanlardan bazıları ise kurye olarak kullanıldı.

Mossad için çalışan El Al yetkilileri, havaalanında her noktaya sınırsız erişebiliyorlardı. Bu, onlara Güney Afrika’ya giriş-çıkış yapan herkes hakkında bilgi toplama fırsatı yaratıyordu.

ARANMAMA AYRICALIĞINA SAHİP UÇAKLAR

Bir başka gizli rapora göre ise El Al uçakları, yasak bölgelerde aranmama ayrıcalığına sahip.

2009 yılında Güney Afrika’daki televizyon programı Carte Blanche'a konuşan bir Johannesburg Havalimanı çalışanı, İsrail’in iç güvenlik servisi Shin Bet için çalıştığını itiraf etmişti.

Carte Blanche'ın bu yayını, Güney Afrika Dışişleri Bakanlığı’nı harekete geçirmiş, İsraillilerin silah taşıma izimleri geri çekilmişti. Daha sonra da bütün itirazlara rağmen El Al çalışanlarının diplomatik dokunulmazlığı kaldırılmıştı. 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327