Zekeriya Öz'e büyük şok

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ergenekon ve Balyoz savcıları için inceleme talimatı verdiğini açıkladı.

Zekeriya Öz'e büyük şok
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti Grup toplantısına katılmak üzere geldiği Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Adalet Bakanı Bozdağ, "HSYK, hem Zekeriya Öz hem de Ergenekon hakimleri için incelemeye gerek olmadığı yönünde karar verdi. Siz bu karanın karşısında bir tavır sergileyecek misiniz, inceleme için izin verecek misiniz?" sorusuna yanıt verirken, "Kararlar bana geldi, ben onlarla ilgili gerekli kararı verdim ve HSYK'ya gönderdim. Yasal çerçevede yapmam gerekeni yaptım" dedi. 

Bozdağ, "İncelenmeli mi dediniz?" sorusuna, "O konularda yasal çerçevede yapmam gerekeni yaptım" karşılığını verdi.

"Orada takdir hakkınız var" sözleri üzerine ise Bozdağ, "Biz incelenmesi yönünde görüş bildirdik" dedi

ENGİN ALAN

Bakan Bozdağ, MHP'nin tutuklu milletvekili Engin Alan konusunda CHP'nin 5. Yargı Paketi'nin komisyon görüşmeleri sırasında verdiği değişiklik önergesinin komisyonda reddedildiğini, bu konuda partilerin ortak bir karar vermediğini söyledi. 

YARGI PAKETİ

Meclis Genel Kurulu'nda görüşmeleri başlayacak olan 5. Yargı Paketine yeni eklemelerin ve maddeler üzerinde değişiklikler olabileceğini söyledi.

Bozdağ, "Şu anda bir ekleyecek bir şey yok ama değişiklikler olabilir" yanıtını verdi. Bozdağ, "nerede değişiklikler olabileceğinin" sorulması üzerine, "Onu çalışıyoruz. 'Bazı konuları çalışın' denmişti, komisyonun talebi üzerine. Bu talep üzerine çalışılması gereken maddeler var. Bazı maddelerde değişiklik olabilir" dedi.

ÖSYM SORULARI

ÖSYM sorularının açıklanması konusunda Milli Eğitim Bakanı ile görüştüğünü belirten Bakan Bozdağ, "soruların cevapların açıklanması gerektiğini söyledik. Açıklanması doğru olandır. Şeffaflık her zaman faydalı olandır. Ben bu konuda bir değişim olacağına inanıyorum" diye konuştu.

"Meclis kapanmadan olur mu?" sorusu üzerine Bozdağ, "Meclis kapanmadan olur mu bilmiyorum ama Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuyu çözecek irade ortaya koyacağını tahmin ediyorum" sözlerini sarfetti.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327