Ziraat Bankası resmen duyurdu! Takibe giren kredi borçlarının faizi silinecek

Ziraat Bankası, pandemi döneminde uygun koşullarla hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için uygulamaya aldığı kredi paketlerine ilave olarak şimdi de takipte borcu bulunan müşterilerine yeni bir ödeme imkanı sağlıyor.

Ziraat Bankası resmen duyurdu! Takibe giren kredi borçlarının faizi silinecek

Bu imkan ile takip hesaplarında borcu bulunan  kurumsal, tarımsal  ve bireysel müşterilerinin, vadesinde ve/veya ödenmesi gereken tarihte  ödeyemeyerek 31.12.2020 tarihi itibarıyla takip hesaplarına intikal  etmiş kredilerine ödeme kolaylığı sunuluyor.

Temerrüt faizi dahil takip borcu 1 milyon TL’yi geçmemek üzere  bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal  bakiyesi, aşağıda belirlenmiş tutarlar içerisinde kalan müşteriler,  takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla bu imkandan  yararlanabileceklerdir.

Bu imkandan yararlanmak isteyen müşterilerden, borçlarının takibe  intikal ettiği tarihten sonraki dönem için temerrüt veya başka ad  altında herhangi bir faiz tahsil edilmeyecektir. Diğer bir ifade ile Ziraat Bankası müşterileri, takip hesaplarına aktarıldığı tarihteki  bakiyelerini tek seferde ödedikleri takdirde, takip tarihinden borcun  kapandığı tarihe kadar işlemiş olan faizi ödemek durumunda  kalmayacaklardır.

Ziraat Bankası’nın takipte borcu bulunan müşterilerine rahat nefes  aldırmak amacıyla geliştirdiği bu uygulama, 8 Mart 2021 - 30 Haziran 2021 tarihleri arasında geçerli olacaktır. 

Takip hesaplarına intikal bakiyesine ilişkin sınırlar  bireysel kredi müşterileri için 100 Bin TL, tarımsal kredi müşterileri için 500 Bin TL ve diğer kurumsal kredi müşterileri için ise 500 Bin TL olarak  belirlenmiştir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327