Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Perşembe

12°/

Cuma

16°/

Cumartesi

19°/

Pazar

20°/ 11°

Pazartesi

15°/

Salı

/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

10 kişi gözaltında

Bursa’daki otomotiv sektöründeki fabrikalarda eylem devam ederken, Bursa Emniyet Müdürlüğü olayları provoke ettiği iddiasıyla yasa dışı Türkiye Komünist İşçi Partisi (TKİP) üyesi 1'i kadın 10 kişiyi gözaltına aldı.

Yayınlanma:

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, terörle mücadele birimlerince silahlı Türkiye Komünist İşçi Partisi (TKİP) terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişi gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada şüphelilerden 5’nin işsiz, 1’inin memur, 1’inin öğrenci, 2’sinin metal sektörüyle ilgisi olmayan, 1’inin ise dışardan gelen işçi oldukları bildirildi.Gözaltına alınan bu kişilerin 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren 4 ayrı fabrikada iş bırakılmasını teşvik etmek suretiyle üretimin durdurulması ve işyerlerinin tahliye edilmemesi için faaliyet gösterdikleri kaydedilen açıklamada şöyle denildi

“Oluşan toplumsal kaos ortamından istifadeyle örgütsel tabanlarını genişletmek şeklindeki eylemlerini sosyal paylaşım ağı üzerin kurdukları Metal İşçileri Birliği (MİB) grup ile Kızılbayrak isimli dergi üzerinden yaptıkları yayınlar ve oluşturdukları Fabrikalar Arası Kurul (FAK) toplantılarında alınan kararlarla gerçekleştirdikleri tespit edildi.”

İLGİLİ HABER Bursa’da Batan Gemiden Çıkarılan Hüseyin Tutuk’un Cenazesi Adli Tıp Kurumu’na Getirildi
Bursa’daki otomotiv sektöründeki fabrikalarda eylem devam ederken, Bursa Emniyet Müdürlüğü olayları provoke ettiği iddiasıyla yasa dışı Türkiye Komünist İşçi Partisi (TKİP) üyesi 1'i kadın 10 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişiler, hakkında Türkiye Komünist İşçi Partisi (TKİP) terör örgütüne üye olmak suçundan adli soruşturmaya başlandı

İstanbul, Ankara ve İzmit’ten geldikleri bildirilen biri kadın 10 kişinin merkez Nilüfer İlçesi Görükle ve Yıldırım İlçesi Akçağlayan mahallelerinde ev kiraladıkları da öğrenildi.

POLİSTEN EYLEMDEKİ İŞÇİLERE UYARI

Bu arada, 4 fabrikada eylem yapan işçilerle görüşen polis yetkilileri, yaptıklarının yasa dışı olduğu ve fabrikaları boşaltmalarını istedi. İşçilerin polis talebinin yazılı olmasını istedikleri ve bu nedenle fabrikadan ayrılmadıkları öğrenildi.  

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler