500 kilo bozuk et ele geçirildi!

İstanbul Esenyurt'ta Kurban Bayramı'na az bir süre kala kaçak et deposuna baskın düzenlendi. Operasyonda 500 kilo bozuk et ele geçirildi.

500 kilo bozuk et ele geçirildi!
Esenyurt’ta Kurban Bayramı öncesi zabıta ekipleri imalathaneleri denetledi. Kendilerine gelen bir ihbarı değerlendiren Esenyurt Belediyesi zabıta ekipleri, İnönü Mahallesi’nde belirlenen adreste çürümüş ve kokmuş kıyma, parça et, iç yağı, kemik parçaları ve sakatat, çekyatların altına poşetlerle istiflenmiş 500 kiloya yakın bozuk et tespit etti.

KAÇAK ET DEPOSU MÜHÜRLENDİ

Merdiven altı imalathaneyi andıran kaçak et deposundaki piyasaya satılmak üzere 500 kilo çürümeye yüz tutmuş ve kokmuş et Esenyurt Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından el konularak imha edildi. Zabıta ekipleri, sağlıksız koşullarda, ruhsatsız faaliyet gösteren işyeri sahibi hakkında cezai işlem başlattı.

Hijyen ve sağlık kurallarına aykırı olan işyeri ruhsatsız faaliyet ve bozuk gıda üretmekten dolayı süresiz mühürlenerek ticaretten men edildi. İşyeri sahibi olan S.H. ise emniyet ve zabıta ekiplerinin düzenledikleri tutanak ile Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.


Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326