Aday olmayacağını söyledi

Eski başkan Faruk Süren seçimli genel kurulla ilgili önemli açıklamalarda bulundu

Aday olmayacağını söyledi
Galatasaray başkanlığı için bir kişinin tüm enerjisi ve konsantrasyonunu bu göreve vermesi gerektiğini belirten Faruk Süren "Ne yazık ki benim bu önemli görev için vaktim yok. Galatasaray başkanlığı bir Galatasaraylı için en kutsal görevdir.

Ancak işlerim nedeniyle şu an böyle bir düşüncem olamaz. Kararım bu yönde ve değişeceğini sanmıyorum. Galatasaray'a beş buçuk sene başkanlık yaptım, şampiyonluklar kazandık ama sonunda beni teneke bağlayıp yolladılar" dedi.

''Ünal Aysal'ın kararından dönme ihtimali düşük''

Ünal Aysal'ın kararından vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Süren "Sadece Divan Kurulu'na sıkıştırılmış bir çerçevede bırakma kararı verilmemeli. Divan'da kıdemini kazanmamış bir sürü üye var. Ünal Başkan'ı kararından dönmesi için ikna etmeye çalışacağız. Bugün aradım ama görüşemedik. Bugün ya da yarın kendisi ile görüşürüz. Ünal Başkan'ın dönme ihtimalini düşük olarak görüyorum. Ama yine de bir ihtimal var. Bunun için çabalayacağız. Ünal Başkan ciddi atılımlar yaptı. Borçları düzene soktu. Borç düzeni şu an iyi, aldığı borçtan aşağı düşmedi ama hiç olmazsa faiz borçlanması olmadı. 84 milyon kur farkı ödendi. Döviz riskini düzeltti. Borçların büyük bölümü Türk parasına dönüştürüldü. Bu yapılanma devam etmeli. " ifadelerini kullandı.

İnan Kıraç'la ''abi-başkan' formülü

Aysal'ın kararında ısrarcı olması durumunda ise Faruk Süren, Galatasaray Camiası'nın etkin ismi Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç etrafında bir oluşum gerçekleştirilmesini önerdi.

Süren, Kıraç'ın yaşı itibariyle çok aktif olmasa da 'Abi Başkan' olarak kulübün başında durabileceğini söyledi. İnan Kıraç'ın altında yer alacak yöneticiler ile güçlü bir konsensus oluşturulması gerektiğini belirtti. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ve camianın etkin ve sevilen isimleriyle güçlü bir birliktelik oluşturulabileceğinin altını çizdi.

Süren, İnan Kıraç'ın Özhan Canaydın, Adnan Polat ve Ünal Aysal'ın başkanlığında etkin bir isim olduğunu, bu konuda da bir çözüm önerisi olabileceğini belirtti. Süren, Alp Yalman ve başkanlık için adı geçen diğer isimlerin de Galatasaray başkanlığına layık olduğunu sözlerine ekledi.
Öte yandan Galatasaray Kulübü'nün duayenlerinden İnan Kıraç, Ünal Aysal'ın başkanlığa aday olmama kararını desteklediğini söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
metincee
metincee - 8 yıl Önce

sn suren baskanliga aday degilseniz kimin nasil aday olmasi konusnada fikirde vermeyiniz herkesin akli yeterince var kimse sizi gs dan teneke takarak kovalaamdi o gunleri bizde biliyoruz geciniz hala gs baskani olarak gazetelerde yer bulabiliyrosunuz haksilik yapmayinizz.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326