Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/

Perşembe

19°/ 10°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursa'daki bu mağaza yüzleri güldürüyor

Osmangazi Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz faydalanması için hayata geçirilen ‘Sevgi Mağazası’ yüzleri güldürüyor. 

Yayınlanma:
Bursa'daki bu mağaza yüzleri güldürüyor

İhtiyaç sahiplerinin ayakkabıdan gelinliğe her türlü kıyafeti hiçbir ücret ödemeden alabildiği Osmangazi Belediyesi Sevgi Mağazası, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak hizmet vermeye devam ediyor. Osmangazi Belediyesi Soğanlı Kültür Merkezi’nde hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet veren Sevgi Mağazası’na gelen vatandaşlar, ayda bir kez olmak kaydıyla ücretsiz kıyafet alabiliyor. Kullanılabilir durumdaki ikinci el giysi ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği mağazadan 2018 yılında 5 binden fazla vatandaş faydalandı. 

Sevgi Mağazası’nın örnek bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Hayırsever vatandaşlarımız kullanabilir durumdaki kıyafet ve eşyalarını Sevgi Mağazası’na bağışlıyor. Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza bu mağazamızdan ücretsiz olarak giyim ihtiyaçlarını karşılama imkanı sağlıyoruz. Bu şekilde insanlar arasındaki yardımlaşma, dayanışma duygularının pekişmesine yardımcı oluyoruz. Mağazamızdan her yaştan vatandaşımız istifâde edebiliyor” dedi. 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler