Bursa'ya hızlı tren ne zaman gelecek?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ankara-Bursa arasındaki yüksek hızlı demiryolu hattının 2020'de tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi

Bursa'ya hızlı tren ne zaman gelecek?

Turhan, Bakanlık olarak hükümetin desteğiyle 16 yıldır ülke ve millet için kesintisiz çalıştıklarını belirtti. Ulaştırma ve haberleşme altyapısına bugüne kadar 537 milyar lira yatırım yapıldığına işaret eden Turhan, bunun 100 milyar liradan fazlasını kamu-özel sektör iş birliğiyle gerçekleştirdiklerini anlattı. Bakanlığın bu yıl, dış manipülasyonlar olmasına rağmen projelerle, yatırımla ve hizmetle dolu bir yıl geçirdiğine vurgu yapan Turhan, gelecek yılın da daha yoğun bir performansla devam edileceğini kaydetti. Turhan, gelecek yıl İstanbul, Bursa ve İzmir'i birbirine bağlayacak 426 kilometre uzunluğundaki otoyol projesini tamamlayarak, hizmete almayı planladıklarının altını çizdi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Ülkenin dört bir yanında başlatılan hızlı tren ve yüksek hızlı tren inşa çalışmalarına gelecek yıl da devam edeceklerini dile getiren Turhan, ‘'Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu Hattı inşasını 2019 yılı sonunda tamamlamak için çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Demiryolu Hattı'nın Polatlı-Afyonkarahisar-Uşak kesimini 2020, Uşak-Manisa-İzmir kesimini 2021 ve Ankara-Bursa hattını 2020 yılında tamamlayarak işletmeyi açmayı planlıyoruz'' dedi. Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı raylı sistem bağlantısı ile Sabiha Gökçen Havalimanı demiryolu bağlantısını gelecek yıl tamamlayacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER