Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cumartesi

19°/ 10°

Pazar

18°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

13°/

Çarşamba

16°/

Perşembe

17°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursa'ya yeni devlet hastanesi!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gemlik ilçesinde Hastane temeli attı.

Yayınlanma:

Cihatlı mevkiine yapılacak 150 yataklı yeni Gemlik Devlet Hastanesi’nin temeli Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından atıldı. Müezzinoğlu, ‘’Böyle hayırlı bir hizmetin temelini atmaktan mutluluk duyuyorum. Bizim anlayışımız, ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışıdır. Sağlık konusunda eskiyi unutmak istiyoruz. İnsanlarımız hastaneye ulaşana kadar hayatlarını kaybeder, ambulans bulamazdı. 2002’de nitelikli yatak sayısı yüzde 6’ydı. bugün ise nitelikli yatak sayımız yüzde 40, Bursa’da ise bu sayı %60 civarında. Son yatırımları ile ülke genelinde 36 bin yatağı sağlık hizmetlerimize kazandırıyoruz” dedi.
Hastaneye sene hizmete açacaklarını söyleyen Müezzinoğlu, “Müteahhidimiz 500 gün kanuni süreleri olduğunu belirtti. 29 Ekim 2016’da açılabileceğini de söyledi. Ben 30 Ağustos 2016’da açılışı yapmak istedim. Hastane, 30 Ağustos 2016’da açılacak. Zafer bayramında, son derece modern, zemini sağlam bir hastaneye kavuşacağız. Ak Parti olarak, arkamızda çil çil eserler bırakıyoruz. 40 gündür sürekli Bursa’da temel atıyoruz. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Biz yapmaya devam edeceğiz. Şimdi seçim dönemi geldi, Ağustos böceği gibi konuşmaya başladılar. Milletimiz konuşup icraat üretmeyenlere, fırsat vermeyecektir. Milli iradeye sekte vurmak isteyenlere fırsat vermeyecektir’’ diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tribünde bulunan yaşlı bir vatandaşı butonun kurulduğu platforma davet etti. 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler