Bakan Müezzinoğlu'dan Bursa'daki kaçak yapılara elektrik ve su sözü!

Bakan Müezzinoğlu'dan Bursa'daki kaçak yapılara elektrik ve su sözü!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Çınarönü Spor Tesisleri’nin açılışına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, önümüzdeki dönem vatandaşlara çok daha iyi hizmetler vereceklerini söyledi. Yeter ki birlik ve beraberlik olunması gerektiğinin altını çizen Müezzinoğlu, “Yeter ki dertlerimizi paylaşarak azaltalım. Dertler ve üzüntüler paylaşıldıkça azalır. Mutluluklar paylaştıkça çoğalır. Elektrik derdinizi de su derdinizi de paylaşarak azaltacağız. Birlikte yarınlara mutluluklarımızı çoğaltarak yürüyeceğiz. Bu anlamda Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüm. Çalışma ekibini kurduk. İnşallah yasal düzenleme taslağını hazırlayacağız” dedi.

Mağdur ederek yarınlara yürünemeyeceğini belirten Bakan Müezinoğlu, “Mağduriyetlerle bizim yaşlı annemizi, evladına bakan anneyi, doğum yapan anneyi, evladını okula gönderen aileyi su ile elektrik ile terbiye etmek gibi bir anlayışımız olmamalıdır. Ama mutlaka bir yasal zemine ve geleceğe kurallı yürüyeceğiniz bir sistemi adapte edeceğiz. Biz sizi dert ediniyoruz. Biz sizinle beraber bugünlere geldik. İnşallah geleceği de beraber şekillendireceğiz. Sizlerle beraber yürümekten onur duyduk. Birileri milleti hep elinin tersi ile itti. Birileri milli iradenin üzerinden silindir gibi geçti. Ama bu millet birilerinin muhtar bile olamazsın dediği Recep Tayyip Erdoğan’ı nasıl Cumhurbaşkanı yaptı ise yine bu ülkeyi muasır medeniyet sevisinin üzerine taşıyacaktır. Bu gençler geleceğe daha emin adımlarla güvenle yürüyecektir” diye konuştu.

Bakan Müzzinoğlu daha sonra tesislerin açılış kurdelesini keserek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte penaltı atışı yaptı.