Başkan Aktaş'tan maça ilişkin açıklama: İki takımın karşı karşıya gelmesi yanlıştı

Başkan Aktaş'tan maça ilişkin açıklama: İki takımın karşı karşıya gelmesi yanlıştı

Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuştu.  Aktaş, “İnfluenza pozitif çıktığım için gidemedim, hastayım evde dinleniyorum Nagehan Hanım. Fakat maalesef bu yaşanan olaylar beni şaşırtmadı.  Yanlış anlamayın, olayları normalleştirdiğim ya da küçümsediğim için söylemiyorum. Bu maçın problemli olacağını öngördüğüm için söylüyorum” dedi.

Aktaş, şu ifadeleri kullandı:

“Bakın zaten geçen eylülde bu iki takımın Diyarbakır’daki karşılaşması çok çirkin olaylara sahne olmuştu. Diyarbakır’da olunca çok fazla yansımıyor halbuki orada da provokatif posterler açılmış, gerginlik yaşanmıştı. Biz çok uyardık, bu iki takım karşı karşıya gelmesin dedik. Yanlış baştan yapıldı. Sonuçta 3-5 kendini bilmezin yaptığı yanlış 5 milyonluk Bursa’mıza mal edilmemeli. Böyle olaylarla bu güzel şehrin isminin yan yana gelmesini üzüntüyle karşılıyorum.”

Bursasporlu oyuncular dün oynanan maçta, Amedspor'lu oyunculara saldırmıştı. Bursasporlu taraftarlar ise tribünlerde faili meçhul cinayetlerle anılan "Beyaz Toros" ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın pankartlarını açmıştı.