BTSO'dan öğrencilere tam destek!

BTSO'dan öğrencilere tam destek!

Türkiye ekonomisinin çatı kuruluşu BTSO, ülkenin gelecek hedeflerine ulaşmasında büyük katkısı olacak gençlere destek vermeye devam ediyor. BTSO, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin Endüstri, Tekstil, Bilgisayar ve Çevre Mühendisliği bölümlerinde ilk 5’e giren üniversite öğrencilerine maddi destek veriyor. BTSO olarak her sene 250 başarılı öğrenciye burs verdiklerini hatırlatan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, üniversiteli genç neslin eğitim öğretim hayatına katkılar sunmaya bundan sonra da devam edeceklerini belirtti. Başarılı öğrencilere verdikleri burs programlarının artık bir gelenek haline geldiğini söyleyen Burkay, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne bağlı Endüstri, Tekstil, Bilgisayar ve Çevre Mühendisliği bölümlerine ilk 5’e giren en yüksek puanlı öğrencilere öğrenim süreleri boyunca 400 TL burs desteği vereceklerini ifade etti.


“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZDİR”
Burkay, oda olarak gençlerin üniversite eğitimine ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Uludağ Üniversitesi’nin Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından birisi olduğunu ifade eden Burkay, “En büyük gücümüz genç nüfusumuzdur. Bizler de gençlerimizin eğitim kalitesini artıracak projelere destek veriyoruz. Bursa iş dünyası olarak gençlerimizin üniversite eğitimlerinde Uludağ Üniversitesi’ni tercih etmelerini istiyoruz. Bu anlamda üniversitemizin başlattığı bu projeye BTSO Meclisimizin aldığı oy birliği kararla destek olduk. Başarı bursu ile hem Türkiye genelinde derece elde etmiş daha çok öğrencinin Uludağ Üniversitesi’ni tercih etmesini sağlayacağız hem de kentimizin ve ülkemizin geleceğini şekillendirecek başarılı gençlerimizin eğitimlerine katkı sunmuş olacağız” dedi.


“BTSO HER ZAMAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDA”
UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise, Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu konumundaki BTSO başta olmak üzere Bursa’daki kurum ve kuruluşların üniversiteye desteklerinin giderek arttığını görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “3. nesil üniversite vizyonunu belirlediğimiz Uludağ Üniversitesi’nde çalışmalarını başlattığımız birçok proje ile birlikte akademik eğitim standardımızı daha da yukarıya taşıyacak önemli adımlar atıyoruz. Bunlardan biri de üniversiteye giriş sınavlarında Türkiye çapında derece elde eden başarılı gençlerimiz için çekim merkezi olmak. Tüm fakülte ve yüksekokullarımızda ilk sıradan giren öğrencilerimize başarı bursu uygulamasını başlattık. İlk kez hayata geçirdiğimiz çalışmamıza kent dinamiklerimizin katkıları da çok önemli. Hep birlikte Uludağ Üniversitesi’ni bilimsel araştırmalar ve akademik çalışmalarla olduğu kadar yetiştirdiği başarılı gençlerle ülkemizin ve kentimizin gelişmesine en büyük katkıyı koyan kurumlardan biri haline getireceğiz. Bu noktada desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na öğrencilerimize sağladığı burs katkısı için teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.