Bursa Valisi, Passolig Satın Aldı

Bursa Valisi, Passolig Satın Aldı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Passolig satın alarak Bursaspor’a destek verdi.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kültürpark girişinde bulunan Passolig gişesine giderek, Bursaspor’a destek için Passolig satın aldı. Karaloğlu’nun yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar da Passolig satın alarak Bursaspor’a destek verdi.
Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, "Şu an için 9 bin 800 adet Passolig satıldı. Taraftarımız Passolig satın alarak hem kulübe destek oluyor, hem de tribünde emniyeti sağlamakta yardımcı oluyor" dedi.
Vali Münir Karaloğlu ise, geçen sene Türkiye liginde en çok canı yanan takımın Bursaspor olduğunu ifade ederek, "Bu bize ve Bursaspor seyircisine yakışmıyor. Artık hiç bir şekilde tribünde kargaşa istemiyoruz. Passolig sistemi, tribündeki kargaşayı önlemek için önemli bir sistemdir. Stadyumda 26 bin seyirciden 50 kişinin fevri hatası yüzünden bir takım cezalandırılıyor. Bu kart sayesinde tribünde kargaşa çıkartan ve kulübe zarar veren kişiler tespit edilerek cezalandırılacak. Maçlara, eşimiz ve çocuklarımızla tiyatro seyreder gibi gitmek istiyoruz. 2014-2015 sezonunda Bursaspor’a başarılar diliyor ve hak edilmiş, tertemiz bir şampiyonluk bekliyoruz" diye konuştu.
"SÜPER KUPA FİNALİ HEPİMİZİ ÜZDÜ"
Karaloğlu, olaylı biten Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa maçına tepki göstererek, "Geçen hafta Türkiye Süper Kupasında Fenerbahçe ve Galatasaray karşı karşıya geldi, Süper Kupa finaline yakışmayan maç, bizleri ve sporseverleri üzdü. Artık tribünde kargaşa, küfür, kötü tezahürat istemiyoruz" dedi