Bursagaz başarılı sporcuları ödüllendirdi

Bursagaz başarılı sporcuları ödüllendirdi

Bursa Valiliği ve Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği programa ana sponsor olan Bursagaz, 99 sporcu ve antrenörü altın ile ödüllendirdi. Şampiyon sporcular ödüllerini Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursagaz Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Özden'in elinden aldı.

Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreni başta Bursa Valisi Münir Karaloğlu, kaymakamlar, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Bursagaz Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Özden, Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi, çok sayıda protokol, federasyon temsilcileri, Bursalı başarılı sporcu ve antrenörlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ödül töreni öncesi konuşma yapan Bursagaz Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Özden, toplumsal yaşama gerçek anlamda değer katmak amacıyla birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, “Eğitim, kültür ve sanatın yanı sıra spora verdiğimiz destek ile genç nesillerin gelişimine destek oluyoruz” dedi.

Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği altında da bir Basketbol spor kulüplerinin olduğunu söyleyen Özden, “Bursagaz olarak ilimizdeki spor faaliyetlerini de destekliyoruz. Kurduğumuz basketbol kulübüyle ortaokul çağında 120 tane öğrencimiz lisanlı olarak basketbol oynuyor. Bunların yanı sıra Bursa’da sporun tüm branşlarına imkanlarımız elverdiğince katkı sunmaya devam edeceğiz.Bugün de burada 2015 yılında uluslararası müsabakalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden Bursalı sporcu ve antrenörlerimizi ödüllendirmek için ana sponsor olduk. Bu kadar madalyayı ülkemiz adına kazanma başarısı gösteren ve tüm Bursa'nın göğsünü kabartan sporcu ve antrenörlerimizi tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesini dilerim" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, sporcunun ödüllendirilmesinin moral ve motivasyonun sağlanması için büyük önem taşıdığını belirtti. Yapılan ödüllendirmenin sporcuların hedeflerini yükseltmesi anlamında güç kaynağı olduğunu kaydeden Şahin, spor alanında Bursa’da yapılan çalışmaları ve elde edilen başarıları anlattı. Elde edilen başarıların kent birliklerinin uyumuyla ortaya çıktığını söyleyen Şahin, ödül törenine ana sponsor olan Bursagaz’a teşekkür ederek, şampiyon sporcuları kutladı.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "2015 yılında ülkemizi dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında temsil eden ve madalya alan 91 sporcumuz ve onların değerli antrenörlerini unutmadığımızı hatırlatmak istedik. Esas maksadımız şampiyonlarımızı kutlamak" şeklinde konuştu.
Bursa’nın spor konusunda kendine yeni hedefler koyması gerektiğini söyleyen Vali Karaloğlu, “Hedefimiz olimpiyatlar olmalı, gelecek olimpiyatlara daha çok sporcu göndermek için çalışmak ve başarmak durumundayız” dedi. Karaloğlu, programa ana sponsor olan Bursagaz’ın Bursa’nın önemli bir değeri olduğunu söyleyerek, ödül törenine vermiş olduğu anlamlı destek için Bursagaz’a teşekkürlerini beyan etti.

Konuşmaların ardından tüm sporculara altınları takdim edildi, fotoğraf çekimin ardından tören son buldu.