BURSAGAZ bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor

BURSAGAZ bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor

Müşteri odaklı yaklaşımlarıyla Türkiye enerji sektörüne katma değer sağlayan EWE AG’nin en büyük Türkiye yatırımı olan Bursagaz, bireyleri küçük yaşta doğalgaz konusunda bilinçlendirmek amacıyla çeşitli programlar düzenliyor.

Bu kapsamda düzenlenen doğalgaz bilinçlendirme sunumlarına geçtiğimiz günlerde de devam etti. Bursagaz Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları, Bursa genelinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi için hazırlanan eğitim sunumlarında, öğrencilere ‘doğalgaz nedir, doğalgazın özellikleri ve üstünlükleri, doğalgazın kullanım alanları, doğalgaz kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve evimizde gaz kokusu hissettiğimizde neler yapmamız gerekir’ konularında bilgiler verdi.

Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında her yıl düzenli olarak bu eğitim programını düzenlediklerini söyleyen Bursagaz Pazarlama Yöneticisi Çetin Sabırlı, okullarda doğalgaz bilinçlendirme çalışmalarını Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin desteği ile her eğitim-öğretim yılında artarak devam edeceğini söyledi.

Doğaya ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Sabırlı, Hamzabey Ortaokulu ve Şehit Üsteğmen Mesut Beyazıtlı Ortaokulu’nda yapılan sunumlarda doğal gazın çevre dostu bir yakıt olmasının yanı sıra sağladığı yüksek konfor nedeniyle diğer yakıt türlerine oranla yaşam kalitesini en çok yükselten, insan ve çevre dostu bir yakıt olduğunu söyledi.

Sabırlı, sosyal sorumluluk projesi olarak yürüttükleri bu çalışma ile tüm Bursa halkına ulaşarak, onları doğal gaz konusunda bilinçlendirmeyi ve sosyal fayda sağlanmayı amaçladıklarını belirtti. Sunumların ardından Sabırlı, programa ev sahipliği yapan Okul Müdürü Muzaffer Yüceden ve Mahmut Kılıç’a destekleri için teşekkür etti.