Cumhurbaşkanı Erdoğan İnegöl'e gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan İnegöl'e gelecek

Genel seçimler öncesinde İnegöl’e gelerek AK Parti İrtibat Bürosunun açılışını yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İnegöllülere, “Yüzde 70’in üzerinde oy verin, Cumhurbaşkanımızı İnegöl’e getirmek benim boynumun borcu olsun” şeklinde ifadede bulunmuştu. AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, geçtiğimiz günlerde Bursa’ya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na bu konuşmasını hatırlattı.

Basın mensuplarına konuyla alakalı açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, “Her ay ilçe başkanları toplantısı yapıyoruz. Son yapmış olduğumuz ilçe başkanları toplantısında Sağlık Bakanımıza bir konu hatırlattım. Seçim öncesinde Süleymaniye Mahallesi seçim irtibat büromuzun açılışına Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu da katılmıştı. Halkımız, Sağlık Bakanımızdan, Cumhurbaşkanımızın İnegöl’e gelmediğini, İnegöl halkının Cumhurbaşkanının İnegöl’e gelmesini çok istediğini belirtmişti. Sağlık Bakanımız orada, 'siz İnegöl olarak yüzde 70’in üzerinde oy alın, Cumhurbaşkanımızı buraya getireceğim' demişti. Bu sözünü biz unutmadık. Seçimlerde de İnegöl’de yüzde 70.4 oranında tarihi bir oy alarak görevimizi yerine getirdik. Bu konuyu hatırlattım. Kendisi bana konuyla alakalı çalışmalar yaptığını, Cumhurbaşkanımızla görüştüğünü, Cumhurbaşkanımızın da olaya sıcak baktığını ve inşallah birkaç ay içinde Cumhurbaşkanımızın İnegöl’e geleceğini söyledi. Ben de bir müjde olarak kamuoyuna aktarmak istedim” dedi.

AÇILIŞLAR YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa’daki programlar kapsamında İnegöl’e gelmesi için çalışma yaptıklarını aktaran Demirel, “Sayın Cumhurbaşkanımız İnegöl’de de açılışlara katılacaktır. Halkımızın Cumhurbaşkanımıza olan özlemini dindirmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.