Eğridereliler 18. kuruluş yıl dönümünü çoşku ile kutladı

Eğridereliler 18. kuruluş yıl dönümünü çoşku ile kutladı

1998 yılından bugüne kadar amaçları doğrultusunda güçlenen, Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği, 18. yaş gününü coşkuyla kutladı. Dostluk ve Dayanışma gecesinde, kurucu başkan merhum Ali Durmaz ile merhum Ahmet Kahraman adına ailelerine, derneğe yapmış oldukları hizmetlerden şükran plaketleri takdim edildi.

Geceye Eski Başbakan Yrd.Ertuğrul Yalçınbayır, AK Parti Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekilleri, Dr.Ceyhun İRGİL, Erkan Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili, Dr.Kadir Koçdemir, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, katıldı. Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Yılmaz, geceye katılanlara teşekkür ederek, “Derneğimizin faaliyetlerine destek ve katkı sağlayan, Kurucu Başkanımız Merhum Ali DURMAZ, görevi esnasında vefat eden Merhum Başkanımız Ahmet Kahraman, yine merhum Bakanımız Sn. Necdet Menzir, Merhum Kurucu üyelerimiz Muhtar Şahin Işık, Dr.Cemal Eren ve Haşim Yaşar ile ecdadımızı rahmetle, şükranla, minnetle yad ediyoruz. Bugün, Derneğimizin 18. yaş gününü hep birlikte kutluyoruz. Umuyor ve diliyoruz ki, gerek ülkemizde ve gerekse dünyada barış, kardeşlik ve huzur ortamı tüm insanları kucaklasın..Sevgi, saygı ve dayanışmaya önem veren Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor durumdan bir an evvel kurtulmasını, bir insanlık suçu olan terör olaylarının sona ermesini barış,huzur ve istikrar ortamının yeniden tesis edilmesini istiyoruz”diye konuştu.

Daha sonra Bulgaristan’dan gelerek sahne alan Folk Ritim BALKANİKA Halk Dansları Topluluğu da, yöre danslarını sergiledi. 10.Yıl Marşını da söyleyen davetlilerin çoşkusu Cengiz Ateş’in şarkıları ile doruğa ulaştı.