Gaziantep İslahiye'de Osmangazi Mahallesi yükseliyor

Gaziantep İslahiye'de Osmangazi Mahallesi yükseliyor

Deprem bölgesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İslahiye'deki 100 hanelik prefabrik kentin yanı sıra, farklı noktalarda temizlik, ilaçlama ve hasar tespit çalışmaları ile aşevi hizmetlerinin aralıksız sürdüğünü belirtti.

Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından harekete geçen Osmangazi Belediyesi, tüm imkânlarıyla deprem bölgesinde büyük mücadele sergiliyor. Arama kurtarma ekibinin yanı sıra araçlarının büyük bölümünü ve birçok personelini depremden etkilenen illere gönderen Osmangazi Belediyesi, enkaz kaldırma çalışmalarında kullanılmak üzere çöp kamyonları ve temizlik araçlarını da deprem bölgesine yolladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yoğunlaşmış oldukları bölgelerin İslahiye, Antakya ve Samandağ olduğunu belirterek, İslahiye'de 15 bin metrekare alan üzerine prefabrik mahalle kurduklarını söyledi.

Asrın felaketinin 11 ilde yaklaşık 14 milyon vatandaşı etkilediğini belirten Başkan Dündar, “Depremin olduğu sabah ekip arkadaşlarımız sabah 8 itibariyle 38 kişilik bir grup arama kurtarma ekibi olarak bölgeye geldiler. Farklı şehirlerde AFAD'ın yönlendirmesiyle farklı bölgelerde 440'ın üzerinde arkadaşımız 100'ün üzerinde araçlarımızla burada görev yaptı. Bizim şu anda yoğunlaşmış olduğumuz bölgeler İslahiye, Antakya ve Samandağ ilçeleridir. İslahiye ve Antakya'da günlük 4 bin kişiye sıcak yemek ikramımız var. Samandağ'da ise ilaç ve temizlik faaliyetlerimiz var” dedi.