HOSAB’da başkan Ömer Faruk Korun oldu

HOSAB’da başkan  Ömer  Faruk Korun oldu

2006 yılından bu yana Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ahmet Sezgi Erceiş’in 31 Ocak tarihinde beklenmedik vefatının ardından HOSAB’da yönetim kurulu ve müteşebbis heyette değişiklikler oldu. HOSAB Yönetimi, A.Sezgi Erceiş’in vefatının ardından gerçekleştirdiği ilk toplantısında yedek üye Fatih Sivri’nin de katılımıyla kendi içinden başkan seçti. A.Sezgi Erceiş’in başkanlığındaki HOSAB Yönetim Kurullarında başkan vekili olarak görev yapan Ömer Faruk Korun, oybirliği ile başkan seçilirken, Erkan Pancaroğlu başkan vekilliğine getirildi. Yönetim kurulu üyeleri de Sezayi Sezer, Mesut Rekkalı ve Fatih Sivri’den oluştu. Ömer Faruk Korun aynı zamanda HOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığını da yürütüyor.


Ahmet Sezgi Erceiş’in, koltuğunun boş bırakılıp masasına çiçek konuldu ilk toplantı sonrasında açıklama yapan HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun, “Ahmet başkanımızın yokluğunu her zaman hissedeceğiz ve O’nu unutmayacağız. Çünkü HOSAB’ın bugünlere gelmesinde en büyük pay başkanımız olarak O’nundu. O aynı zamanda bir başkandan öte hepimizin adeta babası gibiydi. Genel kurulumuzu 2015 yılı Eylül ayında yapmış ve 2017 yılı Eylül ayına kadar Ahmet Sezgi Erceiş ve yönetimi olarak oybirliği ile görev almıştık. Arkadaşlarımızla görüşüp, yeniden bir seçim yerine bu dönemi tamamlama kararı aldık. Ahmet başkanımızın yürüdüğü yolda yürümeye, HOSAB’da planladığı yatırımları yapmaya, bölgemizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.


Öte yandan HOSAB Müteşebbis Heyetine de yedek üyelerden Özgür Yaşar getirildi. 15 kişilik HOSAB Müteşebbis Heyeti, HOSABSİAD genel kurullarında seçiliyor. Müteşebbis heyet içinden HOSAB Yönetim Kurulu belirleniyor ve yönetim kurulu görev dağılımını kendi içinde yapıyor. HOSAB Müteşebbis heyeti şu isimlerden oluşuyor; Nedim Balıkçılar (Başkan), Ömer Faruk Korun, Erkan Pancaroğlu, Mesut Rekkalı, Özgür Yaşar, İbrahim Gökdağ, Ümit Sırt, Nazmi Kırımcı, Orcan Alyüz, Fatih Sivri, Vedat Saygın, Seçkin Onur, Tahir Taner Acar ve Rıdvan İşbaşaran (Üye).