İnegöl doğa sporları ve turizm merkezi olacak

İnegöl doğa sporları ve turizm merkezi olacak

DOSTUM projesinin binası Yeniceköy Mahallesi’nde göletin kenarında hizmet verecek.Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Mobilyası, köftesi, Oylat Kaplıcaları ve ayçekirdeği gibi markalarıyla öne çıkan İnegöl, bünyesinde birçok marka potansiyelini de barındırıyor. İnegöl Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz projeler ve yatırımlarla marka değerlerimizin bilinirlik ve prestijini arttırmaya çalışırken diğer yandan da kentimizin hem ekonomik alanda hem de sos kültürel alanda daha iyi noktalara yükselmesi için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar tam 12 yıldır ‘daha yaşanabilir bir İnegöl’ hedefiyle dünya şehri İnegöl’ü kurmak için çalışıyoruz” dedi.

“Marka değerlerimize sürekli yatırım yaparak Türkiye’nin önde gelen şehirleriyle yarışıyor, markalarımızın İnegöl’e hem sosyal hem ekonomik anlamda değer katmasını hedefliyoruz” diyen Aktaş, “İnegöl her ne kadar ihracat rakamları ve sergilediği performansla sanayisiyle öne çıkan bir şehir olsa da sahip olduğu verimli tarım arazileriyle aynı zamanda iyi bir tarım şehridir. Son yıllarda kırsal kesime yönelik kalkınma projeleriyle bu iddiamızı ve kararlığımızı ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Bir yandan sanayi markamız mobilya ile dünya ölçekleriyle yarışırken diğer taraftan tarımı da ihmal etmiyoruz. İnegöl, Allah’a hamdolsun şöyle bir başınızı kaldırıp etrafınıza baktığınızda da fark edeceğiniz gibi cennet misali muhteşem bir doğaya sahip. Yaylaları, suları, ormanları ve bunların içerisinde keşfedilmemiş yüzlerce doğal güzelliklerle bir yeryüzü cenneti... Şimdi İnegöl’ü doğasıyla temiz havasıyla, doğal güzellikleriyle tanıtma ve bu potansiyeli ortaya çıkarma zamanıdır” şeklinde konuştu.

MALİYETİ 900 BİN LİRA
Projenin maliyetinin yaklaşık maliyeti 900 bin lira olduğunu ifade eden Aktaş, "Bu rakamın 400 bin lira kadarını BEBKA’nın sağlayacağı hibeyle, geriye kalan kısmını ise belediyemizin bütçesiyle sonuçlandırmayı planlıyoruz" açıklamasında bulundu.
Konuşmaların ardından Müftü Kazım Güzel dua ederken, protokolün butona basması tesisin temeli atıldı.