Kestel Belediyesi'nden deprem tatbikatı

Kestel Belediyesi'nden deprem tatbikatı

Bursa AFAD il müdürlüğü ile işbirliğinde düzenlenen tatbikatta tüm sınıflarda aynı anda verilen eğitim çalışması sonrasında verilen alarm ile öğrenciler aynı anda okulu boşaltarak önceden belirlenmiş olan toplanma bölgesinde toplandı.

Burada öğrencilere detaylı bilgi verilirken aynı zamanda AFAD tarafından açılan arama kurtarma araç ve gereçleri sergisi ziyaret edildi. Program sonunda AFAD arama kurtarma ekiplerince köpekli eğitim çalışması yapıldı. Konu hakkında bir açıklama yapan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar üzerinde yaşadığımız dünyada deprem kaçınılmaz bir gerçek ve bu gerçekle yaşamayı öğrenmek zorundayız.
Deprem öldürmez depreme karşı tedbirsizlik öldürür. Bu konuda belediye olarak üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz olarak yerine getirme uğraşındayız ve bugünde bu çalışmalarımızdan birini gerçekleştiriyoruz. AFAD İl Müdürlüğü ile işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz çalışmamızla öğrencilerimize okulda oldukları bir anda meydana gelebilecek bir depremde nasıl davranmaları gerektiği doğru ve yanlışları ile anlatılarak uygulamalı olarak gösterildi. AFAD Müdürlüğü ekiplerinin arama kurtarma ekipmanları sergisi ve köpekli eğitim çalışması ile programımız sona erdi.


Deprem konusunda ki hassasiyetimiz gereği önümüzdeki günlerde diğer okullarımızda da benzer çalışmalarımızı gerçekleştirerek öğrencilerimizi bu konuda bilinçlendirmeye devam edeceğiz dedi.