Memleket Hastanesi’nin Taşınmasına Tepki

Memleket Hastanesi’nin Taşınmasına Tepki

Bursa Devlet Hastanesi’nin Otosansit’e taşınması için görüşmelere başlayan Büyükşehir Belediyesi’nin projesine vatandaşlar ve Tabip Odası tepki gösterdi.
Memleket Hastanesi adıyla kurulan hastane, 152 yıldır Bursalılara sağlık hizmeti veriyor. Şehrin gelişmesi ve nüfusun artması ile il merkezinde kalan Devlet Hastanesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir proje geliştirmesine tepkiler gecikmedi. Hastane önünde basın açıklaması yapan Bursa Tabipler Odası’na vatandaşlardan da destek geldi. Devlet Hastanesi’nin kapatılıp yerine otel yapılmasının kimsenin faydasına olmadığını ifade eden Tabipler Odası Başkanı Ertuğrul Aydın, 850 bin nüfuslu olan Osmangazi ilçesinde başka bir hastane olmadığını söyledi.
Aydın, “Trafik sıkışıklığına sebep olduğu için hastanenin Otasansit bölgesine taşınması Yıldırım’daki içler acısı olan trafiği daha da karmaşaya itecektir. Trafiğin rahatlatılması isteniyorsa hastanenin çevresindeki otoparklar kaldırılsın. Uygun otopark alanları oluşturulsun. Bursa’daki kamu hastanelerinin şehir dışına termik santrallerinin ise şehir içerisine yapılmasının anlamak mümkün değildir” diye konuştu.
Hastanenin Otosansit’e taşınmasına tepki gösteren vatandaşlar ise, “Yıllardır bu hastaneye gidip geliyoruz. Hastanemizin taşınması halinde Osmangazi’de hastane kalmayacak. Hastaneye gitmek için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalacağız. Biz buranın kapatılarak otel olmasını istemiyoruz” dediler.