Nilüfer "Bilim Şenliği'ne" hazırlanıyor

Nilüfer "Bilim Şenliği'ne" hazırlanıyor

Nilüfer Belediyesi ile Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yine Türkiye’ye örnek bir projeye imza atıyor. 18-19 Nisan tarihleri arasında İhsaniye Kapalı Pazar Alanı’nda düzenlenecek “Nilüfer Bilim Şenliği”ne çok sayıda okul katılacak. Şenliğin hedefi toplumun bilime olan ilgisini artırmak, çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek.

Şenlikte, bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek maksadıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları ile tematik oyunlar, yarışmalar, sahne şovları, gösteriler ve söyleşiler düzenlenmesi planlanıyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “İlklerin kenti Nilüfer’de genç ve çocuklarımızın aydınlık yarınları için, ortak projelere yeni birini ekliyoruz. Bu ülkenin en önemli meselesi eğitimdir. Eğitime bakış açımız verdiğimiz hizmetlerle ortadadır. Nilüfer Belediyesi olarak eğitime son iki yılda 12 milyon TL katkı verdik. Çok sayıda okulumuzun sorununu çözdük. Yine bir ilki gerçekleştirerek okullara 175 adet yardımcı personel verdik” dedi.

Nilüfer Bilim Şenliği’nin de Spor Şenlikleri gibi iz bırakacak proje olduğuna işaret eden Bozbey, “Spor Şenliğimiz Türkiye’ye örnek oldu, sırada Bilim Şenliği var. Bu şenlikle farklı bir gelenek oluşacak ve bugünün çocukları ileride bilim insanı olarak hizmet verecek. 18-19 Nisan’da düzenlenecek şenliğimizin geleceğe ışık tutacağına inanıyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Mustafa Bozbey ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Muharrem Tüfekçi protokolü imzaladı. Şenliğe Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim okul öğrencileri katılabilecek. Öğrenciler, “Nilüfer Bilim Şenliği 2016” Uygulama Yönergesine uygun olarak hazırlanan teknoloji tasarım ve inovasyon konseptinde yarışmalar, atölye, laboratuar çalışmaları, sahne şovları, gösteriler, söyleşiler içeren faaliyetler yapacak.