Osmangazi Belediyespor’dan Tranfer Atağı

Osmangazi Belediyespor’dan Tranfer Atağı

Osmangazi Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, Sırp orta oyun kurucusu Maria Grbic’i transfer ederek kadrosunu güçlendirdi.
Sırbistan Milli Takımı formasını da giyen oyun kurucu Grbic, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın katıldığı törenle kendisini resmen Osmangazi Belediyesporlu yapan imzayı attı. Geçen yıl Kastamonu Araç Belediyespor’da başarılı bir performans ortaya koyan 26 yaşında ve 1.80 boyundaki Maria Grbic, 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşmeyi imzaladı.
Sukaypark’ta tesislerinde düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyespor’un geçen sezon Türkiye Bayanlar Hentbol 2’nci Lig A Grubu’nu ve play-off’ları mağlubiyetsiz tamamlayarak Bayanlar Hentbol 1. Ligi’ne yükseldiğini söyledi. Bu yıl ilk kez mücadele edeceği 1. Ligde aynı başarıyı göstermek istediklerini kaydeden Dündar, “Bayan Hentbol Takımımız geçen sezon gösterdiği performansla tarih yazdı. Bu sezonda hedefimiz Süper Lig’e yükselmek. Bu hedefe ulaşmak içinde takımımıza gerekli takviyeleri yapıyoruz. Bu doğrultuda Sırp oyuncu Maria Grbic’i kulübümüzün renklerine bağladık. Kendisinin takıma büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.
Sırp oyuncu Maria Grbic de, Osmangazi Belediyespor’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Osmangazi Belediyespor büyük bir kulüp. Böyle büyük bir kulübün oyuncusu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Kulübün, hedefi olan Süper Lige yükselebilmesi için elimden geleni yapacağım. Takım arkadaşlarıma güveniyorum, maçlarımızı kazanarak yeni bir şampiyonluk yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.