Osmek Kurslarına Kayıtlar Başlıyor

Osmek Kurslarına Kayıtlar Başlıyor

Osmangazi Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ücretsiz olarak düzenlediği OSMEK kurslarına kayıtlar 1 Eylül Pazartesi günü başlıyor.
Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenecek Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK), bu yıl da binlerce kişiyi meslek sahibi yapacak. 6 yıldır vatandaşların ilgi gösterdiği OSMEK kursları bu yıl Akpınar, Ördekli, Gökdere, Seyyid Usül ve Emek Kültür Merkezi, Pınarbaşı Nene Hatun Kütüphanesi, Haraççıoğlu Sosyal Tesisleri, Altınova, Bağlarbaşı, Bahar, Yasemin Park ve Namık Kemal hizmet binalarında verilecek.
Meslek sahibi olmayan vatandaşları hem meslek sahibi yapmak, hem de çalışma hayatına kazandırmayı amaçlayan OSMEK kursları, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde on binlerce kişiye mesleki eğitim imkanı sağladı. Bu yıl 29 farklı branşta düzenlenecek olan OSMEK kurslarına katılacak kursiyerlere yıl sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek. Kursiyerler aynı zamanda kurs süresince yapmış oldukları el emeği göz nuru çalışmalarını yıl sonunda sergileme imkanı bulacak.
El sanatları, enstrüman kursları, ev mefruşatı, resim, tekstil-konfeksiyon kursları uzun soluklu kurslar olup yaklaşık eğitim-öğretim yılı boyunca sürecek. Bilişim teknolojileri, filografi, bilgisayarlı muhasebe gibi kurslarda ise yaklaşık 2,5 ay süresince eğitim verilecek. Kurslarda görev alacak öğretmenler ise, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilirken, daha sağlıklı eğitim verilebilmesi açısından bu yıl kurs sınıfları 25 kişi ile sınırlı tutulacak.
Kurslara, OSMEK merkezlerinden doğrudan başvuru yapılırken, kursa katılmak isteyenler internet üzerinden de osmek.osmangazi@bel.tr adresine girerek kayıt yaptırabilir.