Rumeli Gençlik Kültür Derneği ile Beşir Derneği ortak projeler üretiyor

Rumeli Gençlik Kültür Derneği ile Beşir Derneği ortak projeler üretiyor

Geçtiğimiz günlerde, Beşir Derneği Bursa Şube Başkanı Cem KUTLU ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri’ni dernek merkezinde ağırlayan Rumeli Gençlik Kültür Derneği Başkanı Savaş SEFA ve Yönetim Kurulu Üyeleri, daha çok insana el uzatabilmek için çalışmalarına iki koldan devam etme konusunda ortak hareket edeceklerini açıkladılar.Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumeli Gençlik Kültür Derneği Başkanı Savaş SEFA;

“Kendisine yetemeyen, desteğe ve hizmete ihtiyacı olan, mahzun ve mahcup gönülleri, hiçbir ayrım yapmadan, paylaşmayı erdem haline getirmiş gönüller ile buluşturmak hepimizin ortak amacıdır.

Sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak ve hayır işlerinin yaygınlaşması için gece gündüz dünyanın her yerinde insanlara hizmeti nimet bilen Beşir Derneği Bursa Şubesi ile bugün çok önemli bir karar aldık.

Doğal afet ve başka nedenlerle dünyanın herhangi bir yerinde, biçare düşmüş, evsiz kalmış, salgın hastalıkların pençesinde bir lokmaya muhtaç kalmışlara, merhametlinin elini birlikte uzatacağız. İmkânsızlıklardan dolayı okuyamayan, eğitimi yarım kalmış gönüllere sahip çıkarak, meslek ve beceri kazandıracak kurslar açıp hayat boyu eğitimi destekleyeceğiz. Hayata tutunamamış, her şeyin değiştiği bir dünyada sahipsiz kalmış fakir ve yetimlere ulaşarak ihtiyaçlarını karşılayacak ve rehberlik yapacağız. Hastalıklara tutulmuş ve biçare kalmışların hizmetini görüp tedavilerini üstleneceğiz. Doğuştan veya sonradan özür sahibi olmuşların toplumda yer almaları ve hiçbir eksiklik hissetmemeleri için gören gözleri ve yürüyen ayakları olacağız. Kısaca nerde bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orda ve onlarla olmak için ortaklaşa hareket edeceğiz.”
şeklinde konuştu.