Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursa’da Çöp Ev Vakasındaki Teyze Tahliye Edildi

Bursa'da çöp ev olayında, bakımsız halde bulunan çocuğun teyzesi, ağır suçlamalarla yargılandığı davada adli kontrolle serbest bırakıldı.

Yayınlanma:

Bursa’da çöp ev olayı için 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşma, basına kapalı olarak gerçekleşti. “Kişiyi hürriyetten yoksun kılma”, “ihmali davranışla kasten adam öldürmeye teşebbüs” ve “çocuğa karşı eziyet” suçlarından toplam 30 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenen tutuklu sanık Kamuran Pınar A., avukatı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili ve çöp evde bulunan çocuğun annesi Yasemin A’nın avukatı hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, sanığın adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar verdi. Duruşma, 10 Mayıs tarihine ertelendi.

Çocuk Baygın Halde Bulunmuştu

Olay, ev sahibi Aydın S’nin Kamuran Pınar A’ya kirasını ödemediği gerekçesiyle dava açmasıyla başladı. Mahkemenin tahliye kararı sonrasında giden icra ekibi, çilingir yardımıyla kapıyı açarak kilidi değiştirdi. Ancak mahkeme kararına uymayan Kamuran Pınar A., evin kilidini tekrar değiştirdi.

İLGİLİ HABER İnegöl’de Zincirleme Kaza: Bir Kişi Hayatını Kaybetti
Bursa'da çöp ev olayında, bakımsız halde bulunan çocuğun teyzesi, ağır suçlamalarla yargılandığı davada adli kontrolle serbest bırakıldı.

Evin içindeki çöplerin temizlenmesi için çağrılan Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri, 2022 Temmuz’unda kilitli bir odada çöpler arasında baygın halde bulunan 9 yaşındaki C.M.A’yı tespit etti. Teyze Kamuran Pınar A.’nın ihmal ettiği C.M.A. savcılık kararı ile tekrar anne Yasemin A’ya teslim edildi.

C.M.A. ve Kamuran Pınar A.’nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından koruma altına alındı. C.M.A, tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler