Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursa’da Eski Eşini Yaralayan Sağının Davası Başladı

Bursa'da, boşandığı eşi ve eski arkadaşını silahla yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Abdullah A'nın yargılanmasına başlandı.

Yayınlanma:

8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, “kasten öldürme” suçundan dava açılan Abdullah A, eski eşi Zeynep Ç. ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Mahkemede İfadesini Sundu

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Abdullah A, olay günü, evli olduğunu öğrendiği eski eşinin yanında kalan çocuklarını almak için kadının yaşadığı eve gittiğini belirtti. Evin önünde eski eşinin kocası Mehmet ile karşılaştığını aktaran sanık, aralarında geçen konuşma sonrasında ruhsatsız silahını alarak Mehmet’in evinin önüne gittiğini ifade etti. Abdullah A, “Şahsı korkutmak için çevreye ateş ettim, ancak kurbanın eski kayınpederi olduğunu sonradan fark ettim.” şeklinde konuştu.

Mahkeme Heyeti Kararını Verdi

Tanıkları ve avukat beyanlarını dinleyen mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Abdullah A’nın, 28 Mayıs 2023 tarihinde eski eşi Zeynep Ç. ve arkadaşı Nermin A.’yı silahla yaraladığı olayın detayları, mahkeme süreciyle birlikte gün yüzüne çıkmaya devam edecek.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler