Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursa’da Servis Aracı Sahibini Öldüren Sanığa Hapis Cezası

Bursa'da servis aracı sahibini öldüren sanık, sanık 27 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. İşte, detaylar...

Yayınlanma:

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Ali Dinç (47) ile Kamil Öğütçü’nün eşi Kamile Öğütçü ve tarafların avukatları hazır bulundu. Maktulün eşi, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Öldürme kastı olmadığını iddia eden Ali Dinç, “Keşke silah bana dönük olsaydı da ben ölseydim. Lehime olan hükümlerin uygulanmasını talep ederim.” şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, servis aracı sahibini öldüren Dinç’e maktule karşı eyleminden dolayı “kasten öldürme” suçundan 25 yıl, sevgilisi Aysun Y’ye karşı işlediği suçtan dolayı “olası kastla yaralama” suçundan 10 ay hapis cezası ile “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Ayrıca “ruhsatsız silah bulundurma” suçundaki cezanın hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

İLGİLİ HABER BATUHAN A Gemisinin Enkazındaki Arama Çalışmaları Sonlandırılıyor
Bursa'da servis aracı sahibini öldüren sanık, sanık 27 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. İşte, detaylar...

Geçen yıl mayıs ayında Nilüfer ilçesi Dağyenice Mahallesi’nde, Kamil Öğütçü (50), Ali Dinç tarafından sevgilisi Aysun Y’yi rahatsız ettiği gerekçesiyle silahla vurularak öldürülmüştü. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri Ali Dinç ve Aysun Y’yi gözaltına almış, Ali Dinç tutuklanmış, Aysun Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler