Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

/

Pazartesi

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursalı miniklerden tiyatroya yoğun ilgi

Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) işbirliğiyle düzenlendiği 26. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali'nin ikinci günü, çocuk ve gençlerden yoğun ilgi gördü.

Yayınlanma:

BKSTV’nin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Harput Holding, Royal Termal Otel, Özhan Market, Bursa Ticaret Borsası, Atış Şirketler Grubu ile Şahinkaya Okulları’nın sponsorluğunda gerçekleştirdiği festival, ikinci günde de dolu geçti. 17 Kasım Perşembe gününe kadar sürecek olan festival, birbirinden eğlenceli oyun ve atölyelerle devam etti. ‘Bankta İki Kişi’, ‘Pezzettino’ ve ‘Ahmet’in Hikayesi’ oyunları ile Necati Arpacı’nın ‘Doğadan Malzemelerle Hikayeni Sahneye Taşı’ atölyesiyle çocuklar, aileleriyle birlikte eğlenceli bir hafta sonu geçirdi.

Antalya Antre Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği ve ikinci günün ilk etkinliği olan ‘Bankta İki Kişi’ adlı oyunda, köpeklerden korkan iki arkadaş Pırtık ile Yırtık’ın bir parkta bankta geçen hikayesi anlatıldı. Çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatan bir diğer etkinlik ise Atta Festival ekibinin Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelediği ‘Pezzettino’ isimli oyun oldu. İranlı tiyatro sanatçıları, Azerbaycan’ın birçok folklor hikayesini harmanladıkları gösterilerinde çocukları hem eğlendirdi hem de eğitici mesajlar verdi. Necati Arpacı’nın ‘Doğadan Malzemelerle Hikayeni Sahneye Taşı’ atölyesinde ise çocuklar, kendi kuklalarını yaparak hikayelerini canlandırdı.

İLGİLİ HABER Bursa’da 50 Yıldır Yanan Suda Yemek Pişiriyorlar
Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) işbirliğiyle düzenlendiği 26. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali'nin ikinci günü, çocuk ve gençlerden yoğun ilgi gördü.

Prof. Dr. Nihal Kuyumcu, Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Tülay Yıldız Akgül, Marina Yüce, Semih Ali Aksoy, Hakan Silahsızoğlu ve Murat Liman’dan oluşan sanat kurulu üyeleri ile gözlemcilerin katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı sonrasında BKSTV Genel Sekreteri Fehim Ferik, katılımcılara teşekkür plaketi sundu.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler