Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/

Perşembe

19°/ 10°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursalı şoför dehşet anlarını anlattı!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yolcu tarafından darbedilen özel halk midibüsü şoförü Ahmet Akman, hakkını kanuni yollardan arayacağını belirterek, "O haldeyken, kan revan içindeyken herkesten özür diledim, yine de özür diliyorum" dedi.

Yayınlanma:

Öfkeli yolcu tarafından öldüresiye dövülen halk otobüsü şoförü Akman, yaptığı açıklamada, kasisi fark ettiğinde frene basmakta geç kaldığını kaydederek, aracın zıplaması nedeniyle yolculardan birinin kafasının tavana vurarak zedelendiğini söyledi.

Akman, olay anını şöyle anlattı:

“Arkadan başka bir yolcu, ‘Durdur arabayı, adamın kafası yarıldı’ diye bana bağırdı. Zaten o esnada durakta inecek yolcu da vardı. Durdum, arka kapıyı açtım. Ön taraftan binecek yolcularımız da vardı. Ön kapıyı da açtım. O esnada arkadan gelen bir yolcu, önce bana sözlü sataştı. Defalarca özür dilememe rağmen başka bir yolcu tarafından saldırıya uğradım.”

İLGİLİ HABER Bursa’da 50 Yıldır Yanan Suda Yemek Pişiriyorlar
Bursa'nın İnegöl ilçesinde yolcu tarafından darbedilen özel halk midibüsü şoförü Ahmet Akman, hakkını kanuni yollardan arayacağını belirterek, "O haldeyken, kan revan içindeyken herkesten özür diledim, yine de özür diliyorum" dedi.

Saldırının araç hareket halindeyken yapılması halinde 45-50 yolcunun hayatının tehlikeye girebileceğini vurgulayan Akman, böyle bir durumda midibüsü kontrol edemeyeceğini, olayın ölüm veya yaralanmayla sonuçlanabileceğini anlattı.

“Sadece kendimi korumaya aldım”

Midibüslerde bir şoförün günde 400-500 yolcu taşıdığı bilgisini veren Akman, pek çok sıkıntıyla karşılaştıklarını dile getirdi. Akman, bazı bilinçsiz yolcuların durak harici inmek ya da binmek istediğini, bunu yapmadıklarında hakarete maruz kaldıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Herhangi bir tepkim, karşılık verdiğim, en ufak hakaretim yok. Sadece kendimi korumaya aldım. Başıma aldığım darbeleri önlemek için elimi başıma koydum. O haldeyken, kan revan içindeyken herkesten özür diledim, yine de özür diliyorum. Bir anlık dalgınlıkla yaptığım bir hataydı. Bilinçli, kasıtlı yapılmış bir olay değil. Kimseyle husumetim yok. Evine ekmek götürmeye çalışan şoförüm.

Kanuni süreci başlattım. Kanuni yollardan hakkımı arayacağım ve sonuna kadar da gideceğim, mücadelemi yapacağım. Haksızsam adalet bana cezayı keser, haklıysam da gerekli tarafa gerekli ceza kesilir.”

Bu arada, polis tarafından gözaltına alınan Mehmet K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Önceki gün Akhisar Mahallesi’nde özel halk midibüsüyle yolcu taşıyan Ahmet Akman, kasise hızlı girdiği gerekçesiyle yolculardan Mehmet K. tarafından darbedilmiş, olay anı araçtaki kamera tarafından kaydedilmişti.  

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler