Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Bursa’nın Arabayatağı Mahallesi’ne Modern Kapalı Pazar Yeri Hizmete Girdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Arabayatağı Mahallesi'ne modern bir kapalı pazar yeri kazandırarak, hem pazarcı esnafını hem de alışverişe gelen vatandaşları sevindirdi.

Yayınlanma:

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Arabayatağı Mahallesi’ne yapılan modern kapalı pazar yeri, 4850 metrekarelik geniş taban alanı üzerine inşa edildi. İki katlı olarak tasarlanan kapalı pazar yeri, hem pazarcı esnafını hem de alışverişe gelen vatandaşları ağırlamaya başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hayata geçirdiği projelerle adından sıkça söz ettirirken, Arabayatağı Mahallesi’ne kazandırılan modern kapalı pazaryeri, bölge halkının yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. 530 adet pazar tezgahı, mescit, abdesthane, tuvaletler, depo alanları ve teknik alanları içeren kapalı pazar yeri, pazarcı esnafına ve bölge halkına yaz kış, daha sağlıklı ve konforlu bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Arabayatağı Mahallesi’nde hayata geçirilen kapalı pazaryeri projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, mahalle sakinlerinin uzun süredir beklediği bir sorunu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Aktaş, pazarın hayırlı ve bereketli olmasını dileyerek, yeni pazaryeri ile bölgedeki görüntü kirliliğinin de önüne geçileceğini belirtti.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler