Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Deney tüpleri bomba gibi patladı!

Bursa’da bir lisenin fen laboratuvarındaki artık deney tüpleri, çöp kamyonunda bomba gibi patladı. Belediye işçisinin yaralandığı olay sonrası polis ekipleri de alarma geçti. Belediye yetkilileri, okul yöneticilerini deney tüplerini gelişigüzel çöpe atmamaları konusunda uyardı.

Yayınlanma:

Olay, merkez Osmangazi İlçesi Akpınar Mahallesi Acar Sokak’ta meydana geldi. Belediye çalışanı çöp kamyonuna atık yüklemeye başladı. Civardaki bir liseden de atık alan 2 çocuk babası 32 yaşındaki Kadir Akpunar, atıkları çöp kamyonuna yüklemeye başladığı sırada patlama meydana geldi. Okuldan aldığı atıkların içinde bulunan kimyasal madde ve deney tüpleri, sıkışarak Akpunar’ın yüzüne patladı. Yaralanan Akpunar, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleriyle Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldı. Akpunar’ın yüzünde yanıklar oluşurken, iki gözü de ciddi şekilde zarar gördü.

“BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜYLE YÜZÜME PATLADI”
Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Akpunar, büyük bir gürültüyle atıkların yüzüne patladığını belirterek, “ Akpınar Mahallesi’nde çöp topluyorduk. Bir liseden aldığımız atıkları tam çöp kamyonuna koyacakken bir patlama oldu. Kamyona koyduğum atıklar büyük bir gürültüyle yüzüme patladı. Şuanda göremiyorum, gözlerimi açamıyorum. “ diye konuştu.

“ÖNCE ATEŞ ÇIKTI SONRA PATLAMA SESİ GELDİ”
Akpınar Mahallesi Acar Sokak’ta meydana gelen patlamayı gören esnaf Yusuf Danış,” Çöp arabası buraya geldi. Ardından çöp kamyonun arkasında bir ateş yükseldi ve sonra patlama sesi geldi. Belediye çalışanları su dökerek müdahale edince ateş daha da büyüdü. Belediye işçisi yüzünden yaralanarak hastaneye kaldırıldı. İşçiler, atığı civardaki meslek lisesinden aldıklarını söyledi. Ardından polisler gelerek çöp kamyonunda ve atıklarda inceleme yaptı. ” diye konuştu.
Patlama sonrası Emniyet Müdürlüğü ekipleri de alarma geçti. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, temizlik işçisinin de ifadesine başvurdu. Belediye yetkilileri okullarda, hastanelerde ve tıbbi alanlardaki atıkların özel atık araçlarına teslim edilmesini ve günlük atık kutuları konulmaması gerektiğini belirtti. 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler