Ankara'daki kanlı saldırı Alman basınında

Ankara'daki kanlı saldırı Alman basınında

Alman basını Ankara'daki patlama hakkında şu ifadeleri kullandı;

BİLD ONLİNE: KANLI TERÖR SALDIRISI- TÜRKİYE FACEBOOK'U KAPATTI
“ Türkiye'nin başkenti Ankara'nın kalbinde dört haftadan kısa bir sürede ikinci kez bombalı saldırı gerçekleştirildi. Resmi açıklamalara göre 34 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralandı. Saldırı Pazar günü akşam saatlerinde, 17 Şubat'ta gerçekleştirilen ve 29 kişinin yaşamını yitirdiği bomba yüklü araçla yapılan saldırıya yakın bir mesafede meydana geldi. Saldırının bu kez de bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği duyuruldu. Saldırının ardından Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarına erişim mahkeme kararıyla engellendi. Türk güvenlik birimleri saldırıyı terör örgütü PKK'nın yaptığını düşünüyor."

FRANKFURTER ALLGEMEİNE ZEİTUNG (FAZ): TÜRKİYE'DE PATLAMA: ANKARA'DAKİ PATLAMADA ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR
“Türkiye'nin başkenti Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıda 34 kişi hayatını kaybetti, 125 kişi yaralandı. sağlık bakanı Müezzinoğlu tarafından patlamada en az bir intihar saldırganının öldüğü açıklandı. Saldırı, 2013 yılında hükümet karşıtı eylemlerin gerçekleştiği Kızılay Meydanı'nda meydana geldi. Bomba yüklü bir araç otobüs durağında patlatıldı. Bir otobüs olmak üzere çok sayıda aracın yandığı görüldü. Saldırıyı şu ana kadar kimse üstlenmedi"

ZEİT ONLEİNE: HÜKÜMET SALDIRININ ARKASINDA PKK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR
“ Türkiye'nin başkenti Ankara'da bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 34 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık bakanı Müezzinoğlu’nun açıklamasına göre 125 kişi de yaralandı. Türk hükümeti saldırının arkasında PKK'nın olduğunu tahmin ediyor. İlk bulgular buna işaret ediyor. Saldırının intihar saldırısı olduğu düşünülüyor. Saldırganlardan birinin bir kadın olduğu belirtiliyor."

TAGESSCHAU.DE: TÜRKİYE'NİN BAŞKENTİNDE PATLAMA: ANKARA'DAKİ SALDIRIDA EN AZ 34 ÖLÜ
“Türkiye'nin başkenti Ankara'nın merkezinde meydana gelen saldırıda, hükümet tarafında yapılan açıklamaya göre, en az 34 kişi öldü, 125 kişi yaralandı. Güvenlik birimleri intihar saldırısı olduğunu düşünüyor. Başbakan Davutoğlu güvenlik zirvesini topladı. Son olarak Şubat ortalarında gerçekleştirilen bir saldırıda 28 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı PKK yanlısı TAK üstlenmişti."

DEUTSCHE WELLE: ANKARA'NIN GÖBEĞİNDE TERÖR SALDIRISI
“Ankara Kızılay'da meydana gelen saldırıda en az 34 kişinin hayatını kaybettiği, 125 kişinin de yaralandığı açıklandı. İçişleri Bakanı Ala, saldırıyla ilgili ciddi bulgular elde ettiklerini söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Başbakanlık'taki toplantı sonrası yaptığı açıklamada, 34 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Müezzinoğlu, hayatını kaybedenlerden 30'unun olay yerinde 4'ünün de hastanede vefat ettiğini ifade etti. Müezzinoğlu, 125 kişinin de hastanelerde tedavi gördüğünü, 19'unun da durumunun ciddi olduğunu söyledi. Patlamanın meydana geldiği nokta Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı binalarına yaklaşık 300 metre uzaklıkta."