Dünya bunu konuşuyor! Enkazdan çıkarıldı tam mezara konulacakken canlandı

Dünya bunu konuşuyor! Enkazdan çıkarıldı tam mezara konulacakken canlandı

Depremin 10 ilde birden şiddetli şekilde hissedildiği açıklandı. Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya'da kurtarma çalışmaları sonrası hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı.

Suriye'de 5 binden fazla kişi hayatını kaybetti

Yaşanan felaket Suriye'nin kuzeyinde de yoğun yıkıma sebep oldu. Ülkenin kuzeyinde 5 binden fazla kişi hayatını kaybederken 4 milyon kişinin evi yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya.

Ailesi öldü sandı 

Öte yandan deprem sonrası Suriye'de yaşanan ilginç olay dünya basınında gündem oldu. Söz konusu gelişmenin başrolünde ise Ahmed al-Maghribi var. Suriye yerel basınında çıkan haberlerde, Ahmed'in ailesi oğullarını enkaz altında tespit etti ve öldüğünü düşünerek ceset torbasına koydu. Daha sonra 'cansız bedeni' defnetmeye götüren aile mezarlığa geldiğinde şoku yaşadı.

Bir anda canlandı

Ceset torbası bir anda hareket etmeye başladı. Hemen torbayı açan aile, Ahmed'in içeride canlı olduğunu anladı ve onu hastaneye götürdü. Yetkililer kalbi duran kişilerin tekrar hayata dönebileceğini ancak bunun milyonda bir olacağını belirtti. Hastanede tedavi altına alınan Ahmed'in ise durumunun iyiye gittiği açıklandı.