Evcil Köpekleri 6 Haftalık Bebeklerini Parçaladı

Evcil Köpekleri 6 Haftalık Bebeklerini Parçaladı
Amerika Birleşik Devletleri'nde 8 yıldır bir ailenin beslediği husky cinsi köpek, beşiğinde uyuyan 6 haftalık bebeğe vahşice saldırdı. Saldırı sonucu ağır yaralanan bebek, hastaneye kaldırıldı.

ABD'nin Tennessee eyaletinde yaşanan olayda, ailenin 8 yıldır besledikleri husky cinsi köpek, beşiğinde uyuyan 6 haftalık bebek Ezra'ya saldırdı. Saldırıda ağır yaralanan bebek, hastaneye kaldırıldı. Bebek Ezra, yaklaşık bir hafta sonra hayata veda etti. Olayın şokunu yaşayan aile, daha önce hiçbir saldırganlık eğilimi göstermeyen köpeklerinin neden böyle bir vahşet gerçekleştirdiğini anlayamadıklarını ifade etti.

New York Post'un yaptığı habere göre perşembe günü beşiğinde uyuyan Ezra Mansoor'a ortada hiçbir neden yokken ailenin 8 yıldır beslediği husky cinsi köpek bir anda saldırmaya başladığı iddia edildi. Aile bebeği zorla kurtararak sağlık ekiplerine haber verdi.

6 Günlük Yaşam Mücadelesini Kaybetti

Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan Ezra bebek, 6 gün boyunca hayatta kalmak için mücadele etti. Fakat minik bebeğin aldığı darbelerin yanı sıra beyin kanaması geçirerek beyninin şiştiği de öğrenildi.

Ezra'nın annesi Chloe Mansoor, yerel haber kanalı WVLT'ye yaptığı açıklamada, "Onun annesi olmak şimdiye kadar yaptığım en büyük onur ve en iyi şeydi" diyerek bebeğinin organlarını bağışlayarak ihtiyacı olan diğer bebeklere yardım etmeye karar verdi. Organlarını bağışlama kararı, acılı ailenin yürek burkan yas sürecinde huzur bulmasına yardımcı oldu.

bebeklerini-parcaladi2.jpg

Acılı anne "Gerçekten tüm aile onun için dua etti, herkes onu çok sevdi. Şu anda herkesin yas tuttuğunu biliyorum, biz de şu anda yas tutuyoruz ve bunun üstesinden gelmek ömür boyu sürecek bir süreç olacak" ifadelerini kullandı.

Knox İlçesi Şerif Ofisi'nin soruşturmasında köpek hayvan barınağına götürüldü.