İsrail'in Gazze'ye Saldırılarında En Az 14 Filistinli Hayatını Kaybetti

İsrail'in Gazze'ye Saldırılarında En Az 14 Filistinli Hayatını Kaybetti
İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde düzenlediği saldırılar, Filistinli sivillerin ölümüne ve büyük yıkıma neden oldu. Filistin resmi ajansı WAFA'nın aktardığı bilgilere göre çeşitli bölgelerde gerçekleştirilen bombardımanlarda en az 14 Filistinli öldü.

İsrail savaş uçaklarının Gazze kentinin Sura Mahallesi'ni hedef alması sonucu iki Filistinli hayatını kaybetti. Benzer bir saldırı, Deyr el-Belah'ın Ebu Huli bölgesinde gerçekleşti ve burada da iki Filistinli yaşamını yitirdi.

Refah'ın batısında İsrail topçu birliklerinin açtığı ateş ve gerçekleştirdiği bombardıman sonucu bir Filistinli daha öldü. Nusayrat Mülteci Kampı'nda İsrail ordusunun sivil bir aracı hedef alması sonucu iki kişi yaşamını yitirirken, yaralananlar olduğu bildirildi.

Gazze'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah'ta bulunan Zevayide beldesine düzenlenen saldırıda bir Filistinli öldü.

en-az-14-kis2.jpg

Megazi Mülteci Kampı'nda ise Meğari ailesinin evi bombalandı ve aileden altı kişi hayatını kaybetti. Saldırıdan kurtulan tek kişi olan Nebhan el-Meğari, ailesinin bir ay önce Refah'tan buraya taşındığını ve sahur vaktinde evlerinin bombalandığını anlattı.

Camiler ve Stadyumlar da Hedefte

İsrail ordusuna ait topçu birlikleri, Megazi Kampı'ndaki Zaferan Camisi ile bir stadyumun çevresini de hedef aldı. Ayrıca Bureyc Mülteci Kampı'nın doğusundaki Ebu er-Rus Kavşağı'nda yangın çıktı.

Gazze kentinin Sabra Mahallesi'nde, Selam Camisi yakınlarında bulunan Eşrem ailesine ait ev, İsrail savaş uçakları tarafından hedef alındı ve bu saldırıda da birçok Filistinli yaşamını yitirdi. İsrail ordusu ayrıca Gazze kentinin birçok mahallesini topçu atışlarıyla ve sahil kesimini hücumbotlarıyla bombaladı.