Yunanistan’da tren kazasında can kaybı 46’ya yükseldi

Yunanistan’da tren kazasında can kaybı 46’ya yükseldi

Yunan itfaiyesinden yapılan açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü, can kaybının ise 46’ya yükseldiği ifade edildi.

Açıklamada, arama kurtarma çalışmalarının yağmur nedeniyle zorlaştığı aktarıldı.

Atina’dan Selanik’e sefer yapan yolcu treninde 350 kişinin bulunduğu, yolcuların büyük çoğunluğunun Apokries Karnavalı’ndan dönen öğrenciler olduğu aktarıldı.

“TARİFİ MÜMKÜN OLMAYAN BİR TRAJEDİ” 

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis sosyal medya hesabından kazaya ilişkin yaptığı paylaşımda, “Bugün ülke olarak yaşadıklarımız çok zor. Tarifi mümkün olmayan bir trajediden bahsediyoruz.Düşüncelerimiz her şeyden önce kurbanların yakınlarıyla. Kendilerine başsağlığı diliyorum. Şimdi bize düşen görev yaralıları tedavi etmek ve yanlarında olmaktır.Bundan sonra garanti edebileceğim bir şey var; bu trajedinin nedenlerini bulacağız ve bir daha asla olmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

İSTASYON ŞEFİ GÖZALTINA ALINDI 

Yunan polisi tarafından başlatılan öncü soruşturma kapsamında kimliği henüz açıklanmayan 59 yaşındaki istasyon şefi gözaltına alındı.

Yunan medyası, istasyon şefinin ifadesinde kazanın ‘teknik arıza’ sonucu meydana geldiğini belirttiğini söylediBaşbakan Miçotakis ise konuşmasında kazanın ‘trajik bir insan hatası’ sonucu meydana geldiğini söylemişti.