Emine Ülker Tarhan'dan ihraç kararına tepki

Emine Ülker Tarhan, Süheyl Batum'un CHP'den ihraç edilmesi kararı ile ilgili eski partisi CHP'ye sert eleştiriler yöneltti.

Emine Ülker Tarhan'dan ihraç kararına tepki

CHP'den istifa edip Anadolu Partisi'ni kuran Genel Başkan Emine Ülker Tarhan, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un partisinden ihracına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tarhan yaptığı açıklamada, Türkiye'nin gündemi bu kadar yoğunken, CHP'nin, partiyi eleştiren bir milletvekilinin ihracıyla ilgilenmesinin ilginç olduğunu söyledi.

''TİZ KELLESİ VURULA'' TALİMATI

İhracın, parti yönetiminin demokrasi anlayışını ortaya koyduğunu ifade eden Tarhan, "Partiyi eleştiren bir milletvekilinin 'Tiz kellesi vurula' talimatıyla... Bir takım yapıları, kurumları diktatörlükle suçlarken, kendi kendine 'Padişahım çok yaşa' denilmesini esefle, üzüntüyle izliyorum, yazık" ifadelerini kullandı.

PARTİ KÜLTÜRÜYLE TERS DÜŞEN ANLAYIŞ

Tarhan, Batum'un ihracının demokrasiyle, şeffaflıkla, parti kültürüyle ters düşen bir anlayış olduğunu savundu. Benzer uygulamalar nedeniyle başka partiler eleştirilirken, CHP'nin bunu yapmaması gerektiğini kaydeden Tarhan, CHP'den ayrılmasının gerekçelerinden birisinin de Batum'un ihracıyla net olarak ortaya konulduğunu söyledi.

''İHRACI MİT Mİ İSTEDİ''

Tarhan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "MİT'in CHP'de karışıklık yaratmak istediği" yönündeki açıklamalarını hatırlatarak, "Partiye bu kadar emek vermiş bir milletvekilinin ihracını da mı MİT istedi? Böyle bir soru gelir insanların aklına" diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326