Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cumartesi

19°/ 10°

Pazar

18°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

13°/

Çarşamba

16°/

Perşembe

17°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

Erdoğan'dan Bursa'da tarihi açılış! O süre 3,5 saate düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu ortak açılış töreninde konuştu

Yayınlanma:
Erdoğan'dan Bursa'da tarihi açılış! O süre 3,5 saate düştü

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bu projenin Osmangazi Köprüsü dünyada sayılı köprülerden biri. Bugün de İstanbul-İzmir otoyolunun kalan 192 kilometrelik kısmını açıyoruz. Toplamda 426 kilometrelik İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun tamamını hizmete sunmuş oluyoruz.

“TÜRKİYE İÇİN HER BAKIMDAN KAZANÇLI BİR PROJE”

İLGİLİ HABER Bursa’daki Suriyeli Nüfusu Hızla Artıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu ortak açılış töreninde konuştu

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

bursa’yı özlemişiz. Maşallah Bursa’da bizi özlemiş. Hepinize ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum. 31 Mart seçimlerinde yüzde 49,6 oyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Ali Nur Aktaş kardeşimizi göreve getirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Bu oran 2014’ün üzerinde. Ancak inşallah önümüzdeki seçimlerde daha yüksek oy oranını başaracağız. 

KILIÇDAROĞLU’NA SERT ELEŞTİRİ

Türkiye’nin YİD projesini başlattığımızda her konu gibi bu işi de eleştirenler, kendilerince dalgasını geçenler oldu. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Bunların işi bu. Nasıl yapıyorlar diyorlar, ben kasamdan çıkmadan yapıyorum. Bunun adı yap işlet devret. Anlamazsın Bay Kemal. Hastaneleri yönetemedin, SSK’yı batırdın. Savaş Ay’ın programını hatırlıyorsunuz değil mi? Ölülerimizi rehin aldılar bunun döneminde. 

“SEYAHAT KONFORLU HALE GELECEK”

Kimin ne dediğine değil milletimizin neye ihtiyacı olduğuna baktık. Dünyada sayılı köprülerden bir tanesi Osmangazi Köprüsü… Pek çok etabı açtık. 192 kilometrelik kısmı açıyoruz. Bugün tarih yazıyoruz. İstanbul’u İzmir’e farklı şekilde bağlıyoruz.  Soma – Akhisar-Turgutlu sonrası İzmir Ankara’ya paralel devam edip İzmir çevreyolunda hedefine varıyor. İzmir Aydın ve İzmir Çeşme otoyoluna ulaşıyor. Nereden, nereye… Dağları kolay aşmadık. Ama biz Ferhat olduk Ferhat… Dağları deldik Şirin’e ulaştık. İstanbul ve İzmir arasındaki seyahati hızlı konforlu yapmanın yanı sıra yolu 100 kilometre kısaltıyoruz. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de içinde yer aldığı Tekirdağ Çanakkale Balıkesir otoyolunu da birleştireceğiz. Güzergahtaki İstanbul Kocaeli Bursa Manisa ve İzmir aynı zamanda en önemli ihracat kapılarına da ev sahipliği yapıyor. 

“TÜRKİYE İÇİN HER BAKIMDAN KAZANÇLI BİR PROJE”

Bu yol sayesinde turizm hızlanacak. Bu otoyol Türkiye için her bakımdan kazançlı bir projedir. Bu otoyolu inşa eden ve 22 yıl 4 ay süreyle işletecek girişim grubunun devlete ödeyeceği tutar 6.3 milyar lira. İstanbul-İzmir arasındaki seyahati güvenli hale getiriyoruz. Devletin kasasından bir şey çıkmıyor. İstanbul ile İzmir arasındaki mesafeyi 3.5 saate düşüren bu büyük projenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. 79 senede yapılan 6 bin 100 kilometrelik yolu 18 senede 26 bin 764 kilometreye ulaştırdık.

BAYRAM ÖNCESİ VATANDAŞLARA UYARI

Bayram boyunca trafik kurallarına uymalarını rica ediyorum. Bu hafta Kurban Bayramı’na giriyoruz. Allah göstermesin acele giden, ecele gider. Yollarda bastırıp… Gece yolculuğu buna çok dikkat edin. Sizi bekleyenlere kötü haber ulaştırmayın. Yolların kuralları vardır. Bu kurallara uyarak seyahatimizi yapalım ki bayramlarımızı acıya döndürmeyelim. Emniyet kemeriniz ses getirsin ki huzur ve güvenle yolculuk yapabilesiniz.

Bu yol sayesinde turizm hızlanacak. Bu otoyol Türkiye için her bakımdan kazançlı bir projedir. Devletin kasasından bir şey çıkmıyor. İstanbul ile İzmir arasındaki mesafeyi 3.5 saate düşüren bu büyük projenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

“44 BİN 846 YATAK KAPASİTELİ 31 SAĞLIK TESİSİNİ MİLLETİMİZE SUNMAYI HEDEFLİYORUZ”

Bursa’da bugün açacağımız 1.355 yatak kapasiteli Bursa Şehir Hastanemiz Bursa’nın güzelliğine güzellik katmış. Bugün resmi açılışını yapıyoruz. Kendi içinde 6 ihtisas hastanesi kendi alanında yüksek standartlara sahip. 1 aydır hasta kabulü yapan hastanemiz 1-2 kişilik odaları kanepesi, buzdolabı, televizyonu ile otel standardında hizmet veriyor. Raylı sistemi 5,5 km uzatarak hastanemize getireceğiz. Bursa ile birlikte yatak kapasitesini 13,417’ye, hastane sayısını ise 10’a çıkarmış olduk. 44,846 yatak kapasiteli 31 sağlık tesisini milletimize sunmayı hedefliyoruz. Sadece Bursa’ya 68 sağlık tesisi kazandırdık. Osmangazi- Çekirge Devlet Hastanesi ile 7 sağlık tesisimize devam ediyoruz. Bursa’ya yaptığımız yatırım tutarı 50 katrilyonun üzerindedir. 

“BİZ KENDİ CEBİMİZDEN PARA VERMİYORUZ”

Kuru sıkı atmakla olmaz. Biz yaptıklarımızla konuşuyoruz. Biz adeta çağ atlatırken, birileri hala bu işlere çamur atarak kendine siyasi pay çıkarmaya çalışıyor. CHP’nin başındaki zatın yine şehir hastanelerimizle uğraştığını duydum. Belki başkası yapsa cehaletine veririz. Bu işi ömrü hayatında böyle bir şey yapmamış hatta SSK hastanelerinde milleti rezil eden bir kişi yapınca insanın canı sıkılıyor. Neymiş şehir hastanelerinin maliyetini kimse bilmiyormuş… Böyle diyor. Biz kendi cebimizden para vermiyoruz. Biz buraya yıl, ay, gün koyuyoruz. Bu kadar zaman çalıştırmak suretiyle bu hastaneyi yapacaksın. Buna yap işlet devret denir Bay Kemal. Şehir hastanelerinin nasıl modelle yapıldığından haberi yok. Devlet bütçesiyle yapılsa tabelada yazardı. Devlet kendisi inşa etmiyor. 

“FAİZLER DAHA DA İNECEK, ENFLASYON DA DÜŞECEK”

Biz ülkemizin ve milletimizin hak, hukuk ve geleceğini düşünüyoruz. 2013’ten bugüne kadar Türkiye’nin yaşadığı meseleler herhangi bir ülkenin başına gelse düştükleri yerden kalkamazlardı. Biz Allah’ın yardımı milletimizin desteği ile bunların süresinden geliyoruz . Pençe 1’i, Pençe 2’yi takip ediyorsunuz değil mi? Birer birer yok ediyoruz. En son Merkez Bankası faizleri indirdi. Daha da inecek enflasyon da düşecek. Yatırımcı kardeşlerime sesleniyorum. Hemen yapın. Döviz kuru belli seviyenin üzerine çıkamıyor. Bankalar faiz indirimi duyuruyor. 50 milyonun üzerine çıktık turist sayısında. Buraya gelmeden yapamıyorlar. İhracatımız yıllık 170 milyar doları geçti. Cari açığımız 2,4 milyar dolara 58 milyar dolardan geriledi. Ekonomi bombası tuzakları kuranların elinde kaldı. Herkes artık ekonomimizle ilgili spekülasyonlara kulaklarını tıkayıp işine gücüne bakmalı. Yeni yatırım mı yapacaksınız, hemen yapın. Projeniz, plan ve girişim planınız mı var hemen yapın. Suriye’den Doğu Akdeniz’e ülkemizin hakkını korumak için gece gündüz mücadeleye devam edeceğiz. Bakanlarımız, kurumlarımız Türkiye’ye hedeflerine ulaştırmak için çalışacak. Önümüzdeki 1 yılı geride bıraktığında yeni şahlanış dönemine gireceğiz.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler