Geleceğin Yıldızları Burada Yetişiyor

Bursaporlu Profesyonel Futbolcular Derneği Şükrü Şankaya Futbol Okulu’nda yetişen çocuklar, geleceğin yıldızı olma yolunda hızla ilerliyor.Bursaporlu Profesyonel Futbolcular Derneği bünyesinde açılan Şükra Şankaya Futbol Okulu’nda yetişen...

Geleceğin Yıldızları Burada Yetişiyor
Bursaporlu Profesyonel Futbolcular Derneği Şükrü Şankaya Futbol Okulu’nda yetişen çocuklar, geleceğin yıldızı olma yolunda hızla ilerliyor.
Bursaporlu Profesyonel Futbolcular Derneği bünyesinde açılan Şükra Şankaya Futbol Okulu’nda yetişen minikler geleceğin futbol yıldızları olmak için canla başla çalışıyor. Profesyonel antrenörlerden eğitim alan alan 8-16 yaş grubu arası çocuklar yaz ve kış okullarında eğitim görüyor. Bugüne kadar Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Serkan Kurtuluş ve Enes Ünal gibi yıldızlar çıkaran okul, yeni gençleri hem Bursaspor’a hem de milli takımlara göndermek için uğraşıyor. 1994 yılından beri faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Antrenör Yusuf Çimen, "Her yıl yaz ve kış okullarında çocukları çalıştırıyoruz. Şu an 8-16 yaş grubu çocuklar eğitim alıyor. Burada yetişen çocukların gelişimine ve başarısına göre Bursaspor’un çeşitli yaş gruplarına gönderiyoruz. Buradan çok önemli yıldızlar yetişti. Birçoğu milli takımlarda oynadı. Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Serkan Kurtuluş ve genç oyuncularımızdan Enes Ünal gibi yıldızlar bu okulda yetişti. Daha sonrada Bursaspor A takımında büyük başarılar elde edip çeşitli takımlarda oynadılar. Amacımız önümüzdeki yıllarda hem Bursaspor’a hem de milli takımlara başarılı sporcular yetiştirmektir. Bu şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER