Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Bursa

İnegöl’de Mevlana Camii Açıldı

Huzur Mahallesi'nde, mahalle sakinlerinin girişimiyle hayırseverlerin destekleriyle 1.5 yıl gibi bir sürede inşa edilen Mevlana Camii, dualarla ibadete açıldı.

Yayınlanma:

Huzur Mahallesi’nde yer alan ve mahalle sakinlerinin öncülüğünde Mevlana Camii ve Kuran Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından gerçekleştirilen proje, Bursa Büyükşehir ve İnegöl Belediyesi’nin de desteğiyle tamamlanarak dualarla hizmete açıldı.

1640 metrekarelik bir alana sahip olan ve 350 metrekarelik bir zemin üzerine inşa edilen caminin açılış törenine ilçe protokolü de katıldı.

İLGİLİ HABER Bursa’da 50 Yıldır Yanan Suda Yemek Pişiriyorlar
Huzur Mahallesi'nde, mahalle sakinlerinin girişimiyle hayırseverlerin destekleriyle 1.5 yıl gibi bir sürede inşa edilen Mevlana Camii, dualarla ibadete açıldı.

Cuma namazı öncesi düzenlenen törende konuşan AK Parti Meclis Üyesi Mahmut Özkan, “Huzur Mahallemizin sakinlerinin hayırlı çalışmaları devam ediyor. 2012-13’te Yeşil Cami, 2018-19’da Selahattin Eyyubi Camii’ni tamamladık. Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş ve İnegöl Belediye Başkanımız Alper Taban’a teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl bir medrese projemiz var. Camimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Huzur Mahallemizde nüfus artışıyla birlikte ihtiyaçlar da artıyor. Bu alanda güzel bir eser kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz İnegöl Belediyesi olarak projeye her türlü desteği sağladık. Camilerimiz hayatımızın merkezinde. Bizler de destek vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Son olarak kürsüye gelen Kaymakam Eren Arslan ise, “Bu güzel eserin burada yükselmesi kadar kıymetli olan, içindeki duaların kabul olmasıdır. İnşallah burası her zaman dolu olur. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan dualar eşliğinde caminin açılışı gerçekleştirildi ve daha sonra ilk Cuma namazı kılınarak cami ibadete açıldı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler