Macera Bursa'da başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen ‘Maceraya hazır mısın Bursa?’ etkinliği renkli görüntülerle başladı.

Macera Bursa'da başladı!
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki hastane alanından gerçekleştirilen etkinliğe 196 liseden gelen öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar da katıldı. Üç gün sürecek etkinlikte kız ve erkek takımları kıyasıya mücadele ile yarışmalara başladı. Yarışma esnasından kalabalıktan büyük tezahüratlar toplayan gençlerin finale kalma çabaları parmak ısırttı. Yarışmalar esnasından sıralarını bekleyen gençler ise şişme oyun parkurlarında vakit geçirerek yarışmanın heyecanını gidermeye çalıştı.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışlarda gençleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de müsabakaları dikkatle izledi. Kategorilerinde dereceye giren öğrencilere madalyalarını dağıtan Altepe, “İstiyoruz ki eğitim ve öğretim yılı içerisinde gençlerimize sportif etkinlikler yaptıralım, güzel yerlerde güzel vakit geçirsinler, spora yönelsinler, kendilerini geliştirsinler. Her alanda sporun önünü açalım ve gençlerimize yatırım yapalım. Bu kapsamda Bursa olarak bizler iddialıyız. Her alanda olduğu gibi spor kenti olmakta da iddialıyız. Bu konuda tüm okullarımızla, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve spor kulüplerimiz ile birlikte çalışıyoruz. Bursa’mızın geleceği, ülkemizin geleceği olan gençlerimiz ile birlikte yol alacağız. Gençlerimizin gelişimi bizler için önemli. Gençlerimizin, bilgi birikim sahibi, vizyon sahibi ve sporcu kimliğinin olmasını istiyoruz. Bundan dolayı gençlerimiz için ne yapsak azdır. Bu tür organizasyonlar her zaman olacak. Büyükşehir belediyemizi gençlerimizin keyif aldığı ve katılmak istediği bu organizasyonları sürekli olarak düzenleyecek” diye konuştu.

Ödül törenin ardından öğrenciler Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Maceraya hazır mısın Bursa? gençlik şöleni 26 Mayıs Salı günü saat 21.00'da ödül töreni ve Mustafa Ceceli konseri ile son bulacak. Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326