Mama Desteği Konseri'ne büyük ilgi

Nilüfer Belediyesi'nin, sokak hayvanları için düzenlediği Mama Desteği Konseri'ne yoğun ilgi görüyor.

Mama Desteği Konseri'ne büyük ilgi

Nilüfer Belediyesi'nin, sokak hayvanlarının dondurucu kış günlerinde aç kalmamaları için düzenlediği 'Mama Desteği Konseri' büyük ilgi gördü.

Hayvan dostları, soğuk kış günlerinde sokakta yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için konserde bir araya geldi. Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Grubu, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi Müzik Topluluğu’nun organizasyonu ile düzenlenen konsere katılanlar, hem eğlendi hem de sokak hayvanları için önemli bir katkıda bulundu. Basın Kültür Sarayı’nın 3. katındaki konsere gelenler, mama bağışında bulunarak içeri girdi. Bazı hayvanseverler dışarıdan getirdikleri kedi ve köpek mamalarını bağışlarken, bazıları da kurulan stanttan mama satın aldı. Matrak, Pilot ve Ahmet Beyler ile renkli bir gece geçiren hayvanseverler, sokak hayvanları için de önemli bir destekte bulundu.

Bursa’da güçlü bir hayvansever kitlesinin olduğunu vurgulayan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mürsel Büyükçoban, "Sokak hayvanlarına destek vermeyi birçok insan istiyor ancak bunlar bütünlük oluşturmadığı için amacına ulaşamayabiliyor. Sokak hayvanları için önemli bir etkinlik yaptığımıza inanıyorum. Burada toplanan mamaları, hem beslenme odalarında hem de Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde bulunan hayvanlar için kullanacağız. Ayrıca ihtiyacı olan hayvanseverlerimizin de taleplerini cevapsız bırakmamayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin sokak hayvanlarına sahip çıkmak ve duyarlılığın artırılması amacıyla yapıldığına dikkat çeken Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu, “Belediyemiz bu konuda ciddi çalışmalar yapsa da bizler de sivil toplum örgütü olarak, üniversitedeki öğrencilerimizle birlikte etkinliği konserle birleştirerek, ayrı bir renk katmak istedik” diye konuştu.

Konsere katılanlar da böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, benzer çalışmaların daha sık yapılmasını istedi.  

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327